Kızıltepe'de İşçilerden Siyah Çelenk

Kızıltepe'de İşçilerden Siyah Çelenk
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ihtiyaç fazlası olduğu gerekçesiyle başka kurumlara gönderildiklerini iddia eden bir grup, belediye önüne siyah çelenk bıraktı.

Özgürlük Meydanı'nda bir araya gelen işçiler adına açıklamayı okuyan Şükrü Dursun, Torba Yasası kapsamında Kızıltepe Belediyesi'nden 106 işçinin ihtiyaç fazlası olduğu gerekçesiyle başka kurumlara gönderilmek istendiğini belirterek, bu durumu kınadıklarını söyledi.

Basın açıklamasının ardından işçiler, belediye binası önüne siyah çelenk bıraktı. Belediye meclis üyeleriyle işçiler arasında çıkan kısa süreli gerginlik, güvenlik güçlerinin ikna çabasıyla sona erdi.

Belediye Başkan Vekili Şerife Alp, gazetecilere yaptığı açıklamada, genç, dinamik bir kadroya ihtiyacı olduğunu, bu nedenle bazı işçileri rızalarıyla emekliye ayırdıklarını belirtti.

Alp, şöyle dedi:

"Etmeyenleri ise torba yasasına programına ilave ettik. Biz iş yapmak istiyoruz. 106 işçinin belediyeye masrafı aylık 350 bin liraya yakın bir tutar. Bu durumu onlarla da paylaştık. İsterseniz burada kalın, ancak sizlere yarım maaş vereceğiz dediğimizde ise işçilerimiz bu teklifimizi kabul etmediler. Belediye yeniden yapılandırmaya gidiyor herkes elini taşın altına koymalıdır. Kiminin emeklilik vakti gelmiş, kimi arkadaşlarımıza da az bir süre kalmış bunu yapmak zorundaydık."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com