Kızıltepe'deki Trafik Kazası

Kızıltepe'deki Trafik Kazası
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde polis aracının devrilmesi sonucu meydana gelen kazada şehit olan 4 polis memurunun cenazesi, törenle memleketlerine gönderildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törene, şehit polis memurlarının yakınları, Mardin Valisi Turhan Ayvaz, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, kaymakamlar, belediye başkanları ile kurum amirleri katıldı.

Tören esnasında sinir krizi geçiren şehit yakınlarını Vali Turhan Ayvaz, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük ve İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun teselli etti.

Mardin Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, sabah saatlerinde görevlerini ifa ederken geçirdikleri trafik kazası sonrasında polis memurlarından Aytaç Usta, Hasan Babacan, Mustafa Acar ve Kuddusi Arısoy'un şehit olduğunu söyledi.

Dört can verdiklerini ve uğurlamak için burada toplandıklarını belirten Aygün, şöyle dedi:

"Bizler bu şerefli ve kutsal mesleğe girerken bayrak, vatan ve milletimizin emniyeti adına gerektiğinde can vermekten kaçınmayacağımıza yemin ederek başladık ve bu yeminimize her zaman sadık olarak görevimizi yapıyoruz, yapacağız. Yaşadığımız bu kayıp nedeniyle acımız çok büyük. Değerli silah arkadaşlarımızı toprağa verdikten sonra, acımızı yüreğimize gömecek ve ülkemizin birliği ve beraberliği adına şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da azimle görevimize devam edeceğiz. Ne mutlu onlara ki en yüksek mertebe olan şehitlerin saflarına katıldılar. Kendilerini ebediyete uğurlarken geride kalan ailelerinin bizlere birer emanet oldukları bilincindeyiz. Kendilerinin her zaman maddi-manevi yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Bugün de acımızı bizlerle birlikte paylaşan herkese şükranlarımı arz ederken, şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve teşkilat mensuplarımıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Hepimizin başı sağolsun."

İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun'un dua okumasından sonra, şehit polis memurları Hasan Babacan'ın cenazesi Hatay'a, Aytaç Usta'nın cenazesi Isparta'ya, Mustafa Acar'ın cenazesi Iğdır'a ve Kuddusi Arısoy'un cenazesi ise Karaman'a gönderildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com