‘Kızım Hasdal’ı orduevi sanıyor’

‘Kızım Hasdal’ı orduevi sanıyor’
"Minik Göksun üzülmesin diye Hasdal orduevi oldu."

Tutuklu Binbaşı Özgür Ecevit Taşçı’nın eşinden mektup var. “Balyoz” davasında 13 yıl 4 ay hapis cezası alan Hasdal esiri Jandarma Binbaşı Özgür Ecevit Taşçı’nın yaşamı, kızına anlatamadığı bir öyküyle sürüyor. 6,5 yaşındaki kızına hapiste olduğu söylenmemiş. “Baban Orduevinde” denmiş. 6,5 yaşındaki Göksun Taşçı da babasını hep “Orduevi” diye bildiği Hasdal hapishanesinde ziyaret etmiş. Bu öykü, Binbaşı Taşçı’nın eşi Hande Zeybek Taşçı’nın gönderdiği mektupla ortaya çıktı. İşte Hande Zeybek Taşçı’nın gönderdiği yürek acıtan satırlar:
 
Bayram gibi
 
Bugün günlerden açık görüş. 5 aydır yaşamımızın içinde yer alan ayda bir, bir saat açık görüş günü. O gün saatler geçmek bilmez. Bayrama gider gibi giyinilir, her defasında liseli sevgililerin buluşma gününe hazırlandığı gibi süslenilir. Evde tatlı bir telaş yaşanır. Bir taraftan Göksun babasına yaptığı resimleri telaşla çantasına koyarken, her defasında küçük krizler yaşanır ana kız arasında.
 
Kıyafet seçme krizi strese sokar ikimizi. O babasına en güzel kıyafetlerini giyip gitmek ister. Çoğunlukla seçtiği giysiler yazlıktır. Bense ''Kızım orası çok soğuk, hastalanırsın'' diyerek onu ikna etmeye çalışırım. O telaş arasında geç kalma ihtimalimiz olduğu için orta yolu buluruz sonunda.
 
'Babamın yanına ben oturacağım'
 
Cezaevine gidişler bayram ritüelleri gibidir her seferinde. Ben arabayı kullanırken, arkada oturan Göksun pazarlıklara başlamıştır bile: ''Babamın yanında ben oturacağım, beni kucağına aldığında sen oturabilirsin yerime.''
 
Kayıt işlemleri bitip servis bekleme aşamasında ise, artık ikimizin de içi içine sığmaz. Her seferinde servisteki askerler bizimle göz göze gelmekten kaçınır. Çünkü ne zaman gözlerimizin içine baksalar, o gözler hüzünlü bir buğulanmaya terk eder kendini karşılıklı.
 
Göksun'un Orduevi diye bildiği cezaevine girdiğimizde kocaman demir parmaklı, zincirli kapılar açılır art arda. O koca yerde yankılanan demirden kilit sesleri, bizim de yüreğimizi kilitler. (BCK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com