Kızımı satmadım, kendisi kaçtı!

Kızımı satmadım, kendisi kaçtı!
Şanlıurfa'da, 30 bin liralık kumar borcu karşılığı satıldığı iddia edilen 14 yaşındaki Ş.Ç.'nin babası 40 yaşındaki Ahmet Ç., iddiaları reddetti.

Şanlıurfa'nın Hayati Harrani Mahallesi'nde oturan Ş.Ç., geçen 4 Nisan gecesi ortadan kayboldu. Ş.Ç.'nin kaybolmasının ardından inşaat malzemesi satan baba Ahmet Ç., tartıştığı ve kızının kaçmasına göz yumduğunu iddia ettiği eşi H.Ç.'yi evden kovdu. Baba Ahmet Ç., 5 Nisan'da da polise giderek kayıp başvurusunda bulundu ve kızının bulunmasını istedi.

ANNE SAVCILIĞA ŞİKAYETÇİ OLDU

Kaybolan kızın bulunması için çalışma başlatılırken, baba evine dönen anne H.Ç., 10 Nisan günü savcılığa giderek eşi hakkında suç duyurusunda bulundu. H.Ç., kızının eşi tarafından 35 bin liralık kumar borcuna karşılık bir erkekle yaşamaya zorlandığını iddia etti. Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan Ahmet Ç., suçlamaları reddetti ve serbest bırakıldı.

KÜÇÜK KIZ ADANA'DA BULUNDU

Soruşturmayı yürüten güvenlik güçleri, babasının kumar borcuna karşılık satıldığı iddia edilen Ş.Ç.'yi önceki gün Adana'nın Karataş İlçesi'nde birlikte yaşadığı evli ve 1 çocuk babası Mehmet K. ile birlikte gözaltına aldı. İfadesi alınan Ş.Ç., kumar borcuna karşılık satılmadığını ve uzun süredir görüştüğü Mehmet K. ile kendi rızasıyla kaçtığını söyledi. Nüfusa küçük yazdırıldığını, gerçek yaşının 17 olduğunu söyleyen kız, kemik yaşının belirlenmesi kararlaştırılarak koruma altına alındı. İfadesinde sevdiği Ş.Ç. ile anlaşarak kaçtıklarını ve kumar borcu iddialarının doğru olmadığını söyleyen Mehmet K. da çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BABA: HAYATIMDA KUMAR OYNAMADIM

Şanlıurfa'da inşaat malzemesi satarak geçimini sağlayan Ş.Ç.'nin babası Ahmet Ç., yaşananların ardından kendisinin kumar borcu için kızını satan baba olarak tanıtılmış olmasının psikolojisini bozduğunu söyledi. DHA muhabirlerinin bulduğu baba Ahmet Ç., 6 çocuğunun en büyüğü olan Ş.Ç'nin evden kaçmasında annesinin bilgi sahibi olduğunu ileri sürüp, "Kızımın kaçmasından annesi haberdar. Bu durumu öğrenince eşimle tartıştık ve evden kovdum. Daha sonra kendisini boşayacağımı yakınlarına ilettim. Bunu duyunca ortaya böyle bir iftira attı. Ben abdestli, namazlı bir adamım ve hayatımda kumar oynamış değilim" dedi.

'SUÇLU OLSAM CEZAEVİNDE OLURDUM'

Baba Ahmet Ç., kızının kaçmasının ardından ortaya atılan iddialar ile kendisini toplumun gözünde küçük düşürenler hakkında dava açacağını da belirtti. Ahmet Ç., "Yazılanlar, söylenenler gerçek olsaydı şu an ben rahat dolaşamazdım ve cezaevinde demir parmaklıklar ardında olurdum. Yazılıp, çizilen her şey yalan. Hayatımda kumar oynamadığım gibi kızımı hiçbir şekilde para karşılığı kimseye satmadım, hayatta da böyle bir yanlış yapmam. Bu olay yüzünden psikolojim bozuldu, toplum içinde başımı kaldıramaz oldum. Beni yanlış tanıtan ve yargısız infazla suçlu ilan edenler hakkında dava açacağım" diye konuştu.

'DANİMARKALI PARLAMENTERLERDEN YARDIM ALMADIK'

Baba Ahmet Ç., kızının eğitimine Danimarkalı parlamenterlerin destek vermesinin de söz konusu olmadığını ifade etti. Ahmet Ç., ekonomik sıkıntı yaşamadığını ve tüm çocuklarının eğitim masrafını kendisinin karşıladığını, kimseyle böyle bir görüşmelerinin söz konusu olmadığını da dile getirdi.

Halen koruma altında tutulan Ş.Ç.'nin amcaları Ferit Ç. ile Ramazan Ç. ise yeğenlerinin sevdiği adama kaçtığını, ağabeylerinin bulunması için polise gittiğini belirtti. Amcalar, "Tüm iddiaları yengemiz ortaya atıyor. Savcılığa gidip bu şikayet dilekçesini veren yengemiz, okuyup yazmayı da bilmez. Ağabeyimiz hayatta kumar oynamış değil ve kimseye borcu yoktur. Yazılanların hepsi iftiradır. Bunları ortaya atanlardan şikayetçi olacağız. Bizim Allaha şükür 30 bin liraya ihtiyacımız yoktur. Şimdi kendimizi aklamak adına gerekirse 300 bin lira harcayacağız" dedi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com