Kızını asitle öldüren anne: Kaderi böyleymiş

Kızını asitle öldüren anne: Kaderi böyleymiş
Pakistan'da 15 yaşındaki kızlarını asitle öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan çift, bir delikanlıya baktığı için kızlarına saldırdıklarını söylüyor.
Kızın babası BBC'ye, "aile namusunun lekelenmesinden korktuğunu" söyledi. Kızına asitle saldırdı, 'kaderi böyleymiş' dedi! Anne ise bu şekilde ölmenin, kızının "kaderinde olduğunu" belirtti.
 
Keşmir'in Pakistan'da kalan bölgesinde yaşayan anne baba, geçen hafta tutuklanmıştı. Saldırı güneydeki Kotli ilçesinin ücra bir köyünde meydana geldi. Polis olayı ailenin en büyük kızının ifadesi üzerine öğrendi.
 
Adının Anuşa olduğu bildirilen kurban, vücudunun %60'ında yanıklarla bulundu. Babası Muahmmed Zafer, olayı BBC'ye şöyle anlattı: "Motosikletle bir delikanlı geldi. Anuşa iki kere dönüp ona baktı. Daha önce de demiştim bakma diye, yanlış diye. İnsanlar bizim hakkımızda konuşuyorlar, çünkü büyük kızımız da aynı şeyi yapıyor." Baba, kızını evin içine çekerek dövmeye başladığını, bu arada annenin, elinde bir litre asitle geldiğini söylüyor.
 
Annesi Zahin'e göre Anuşa "Bilerek yapmadım. Bir daha bakmam." demiş, ama artık çok geçmiş. "Ben o sırada asiti atmıştım. Böyle ölmek kaderinde varmış." diyor anne Zahin.
 
Yetkililere göre, can çekişen genç kız ertesi sabaha kadar hastaneye götürülmemiş. Bu arada asitin genç kızın kafatasına kadar ulaştığı bildiriliyor.
 
Pakistan İnsan Hakları Komisyonu, geçen yıl ülkede "namus cinayetleri" yüzünden 943 kadının öldürüldüğünü bildiriyor. Bu, 2012 yılına göre %100'den fazla bir artış olduğu anlamına geliyor.
 
Ancak Keşmir'in Pakistan'a ait bölgesinde bu tür olayların son derece nadir olduğu bildiriliyor. Mart ayında yerel hükümet asit saldırılarına ömür boyu hapis cezası öngören bir karar almıştı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com