Kızını kaybeden baba BDP'lileri törende görmek istemedi

Kızını kaybeden baba BDP'lileri törende görmek istemedi
Acılı baba, BDP'lilerle karşılaşmamak için taziyeyi terk etti

BDP Siirt Milletvekili Gülten Kışanak, Diyarbakır milletvekilleri Altan Tan ve Nursel Aydoğan, Siirt'teki saldırıda hayatını kaybeden Nurcan Olgaç'ın taziye törenine katılmak istedi. Acılı Baba Hüsam Olgaç, BDP'lilerin taziye yerine geleceğini öğrenince, karşılaşmamak için taziye yerini terk edince, BDP heyetini Nurcan'ın amcası Abdurrahman Olgaç karşıladı.

TAZİYE ÇADIRINI TERK ETTİ

Terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıda hayatını kaybeden 4 genç kızın taziyelerine katılmak için Siirt'e gelen BDP'liler, ilk olarak Nurcan Olgaç'ın taziyesine katılarak başsağlığı dileğinde bulundu. Siirt Kızlar Tepesi'nde bulunan taziye çadırına, BDP'li heyetin geleceğini öğrenen acılı baba Hüsam Olgaç, BDP'lilerle karşılaşmamak için taziye çadırını terk etti.

Taziyede konuşma yapan BDP Siirt Milletvekili Gülten Kışanak, ailenin acısını paylaştıklarını ve olayın çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. Kışanak, "Umuyorum ki paylaştıkça acımız azalacak, birbirimize destek oldukça birbirimize güç moral verdikçe bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz. Yaşadığımız olay tabiî ki kolay kabul edilebilir acısı da kolay dinebilir bir olay değil." dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com