KKTC Elçisi Kaya Tükmen Görevden Alındı

KKTC Elçisi Kaya Tükmen Görevden Alındı
Kuzey Kıbrıs Büyükelçisi Kaya Türkmen görevden alındı..

Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Kaya Türkmen görevden alındı. Gerekçe ise yeniden yapılandırmanın tek elden yürümesi olarak gösterildi. Atanan yeni isim ise Halil İbrahim Akça oldu.

DIŞ İŞLERİ'NDEN JET AÇIKLAMA
Diş İşlerinden yapılan açıklamada ise 'KKTC büyükelçisi görevden alınmadı, görev değişikliği yapıldı' denildi.

Kaya Türkmen'in görevden alınması KKTC'de açılan pankart ve ardından yapılan açıklamalarla gerilen Türkiye KKTC ilişkileri döneminde yaşanması dikkat çekti.

KIBRISLILAR'IN HEDEFİNDEKİ BÜROKRAT ELÇİ OLDU
Kuzey Kıbrıs'ta bir protesto eylemi ile başlayan ve KKTC ile Türkiye yönetimlerini karşı karşıya getiren gerginlikte son nokta: Büyükelçi görevden alındı... Yerine ise Kuzey Kıbrıslı Türk vatandaşlarının protestolarına neden olan mali reform önlemlerinin alınmasının başını çeken bürokrat, KKTC Teknik Heyet Başkanı Halil İbrahim Akça atandı. Türkiye'de DPT Müsteşar Vekili iken KKTC'ye atanan ve Kuzey Kıbrıs ekonomisini yola koymak için mali önlemlere imza atan Akça, son dönemde KKTC'de özellikle sendikaların büyük tepkisiyle karşılaşıyordu.

KAYA TÜRKMEN KİMDİR?
Türkiye'nin Lefkoşe Büyükelçisi Tükmen evli ve iki çocuk babası. İstanbul Saint-Joseph Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Türkmen geçtiğimiz yıl bu göreve getirilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com