KKTC'ye Kütahya çıkarması

KKTC'ye Kütahya çıkarması
KKTC'de yapılan Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonunun düzenlediği 3. Sadrazamköy aguatlon şenliğinde Kütahya rüzgarı esti.

KKTC'de yapılan Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonunun düzenlediği 3. Sadrazamköy  aguatlon şenliğinde Kütahya rüzgarı esti.

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın  destekleriyle gerçekleşen yarışmaya 5 kulüpten 60 sporcu katıldı. Büyük çekişmelere sahne olan yarışmaları Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, eşi Oya Talat'la birlikte takip etti. Dereceye giren sporcular ödüllerini Kütahya'nın gurur kaynaklarından Avrupa Triatlon Federasyonu Başkan vekili Halil Kılıçoğlu, KKTC Triatlon Federasyonu Başkanı Pembe Abohorlu ve  Triatlon Federasyonu As Başkanı ve Kütahya ASKF Genel Başkanı Murat Cengiz'in elinden aldılar.
 Avrupa Triatlon Federasyonu Başkan vekili Halil Kılıçoğlu ve As Başkan Murat Cengiz, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a duatlon yarışmalarına gösterdiği yakın ilgiye ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, 2010 yılından itibaren yarışmaların KKTC Cumhurbaşkanlığı kupası adı altında gerçekleşeceğini belirttiler. Kılıçoğlu ve Cengiz'in KKTC Spor Bakanı ile yaptıkları görüşmeler sonrasında Kıbrıs Triatlon Federasyonuna bütçe ayrılması konusunda fikir birliği yapıldığı ve gelecek yıl duatlon yarışmalarının daha görkemli bir şekilde gerçekleşeceği öğrenildi.
 ASKF Başkanı Murat Cengiz tarafından hazırlanan el emeği göz nuru özel işlemeli el dekoru çiniler, Avrupa Triatlon Federasyonu Başkan vekili hemşehrimiz Halil Kılıçoğlu tarafından KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a ve KKTC Triatlon Federasyonu Başkanı Pembe Abohorlu'ya takdim edildi.

2.5 kilometre koşu, 1 kilometre yüzme ve 2.5 kilometre koşudan oluşan aquatlon yarışına bu yıl, 'partnerli' ve 'kısa mesafe' mücadelesi de eklendi.
Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın eşi Oya Talat ile birlikte özel parkurda yarıştığı Sadrazamköy Aquatlon Yarışı'nda erkeklerde İnsel Üstüner birinci, Hüseyin Arhan ikinci, Kemal Elektrikçi üçüncü, bayanlarda ise Selen Damdelen'in ardından Burcu Bora ikinci, Melek Şevket de üçüncü sırada yer aldı.
2.5 kilometre koşu, 500 metre yüzme ve 2.5 kilometre koşudan oluşan 'kısa mesafe'de Kutay Ramiz birinci, Berk Kırcal ikinci, Arif Aytan ise üçüncü oldu.

Organizasyona katılımı artırmak amacıyla bu yıl ilk kez yapılan 'çiftler' kategorisinde ise Mustafa Aygün-İsmail Keleş birincilik, Arda Aşaner-Murat Güleç ikincilik, Umut Şen-Mustafa Yeşilada çifti de üçüncülük elde etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com