KLARNETİN USTALARI ÖDEMİŞ’TE BULUŞTU

KLARNETİN USTALARI ÖDEMİŞ’TE BULUŞTU
KLARNETİN USTALARI ÖDEMİŞ’TE BULUŞTU

İZMİR - Ödemiş ilçesinde faaliyet gösteren mandıralar için kurulan ön arıtma tesisinin açılışında, Türkiye’nin en önemli klarnet ustaları olan Hüsnü Şenlendirici ile hocası Ödemişli Mehmet Övek konuklara müzik ziyafeti sundu.
Ödemiş'te mandıra işletmelerinden çıkan peynir yıkama sularının kimyasal oksijen ihtiyacı değerinin, Ödemiş Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi'ne alınamayacak kadar yüksek oranda olması nedeniyle mandıraların Ödemiş Belediyesi ile işbirliği yaparak inşaa ettirdiği ön arıtma tesisi törenle açıldı. Açılış töreni kapsamında Perşembe Pazarı'nda akşam düzenlenen halk konserine klarnet ustaları olan Hüsnü Şenlendirici ile hocası Ödemişli Mehmet Övek katıldı. Binlerce kişinin katıldığı konserde, Belediye Başkanı Bekir Keskin, Mehmet Övek’in çağrısı ve çaldığı klarneti eşliğinde zeybek oynadı. Konseri izleyen Ödemişliler de Övek ve Şenlendirici’nin çaldığı kıvrak oyun havalarına eşlik ettiler.
Övek, 50’inci sanat yılında, doğup büyüdüğü memleketi Ödemiş’te konser vermekten çok mutlu olduğunu belirterek. Ödemiş’te akrabaları ve dostları olduğunu söyledi. Övek, gönlünün her zaman Ödemiş’te olduğunu belirterek, kendisini Ödemişlilerle buluşturan belediye başkanı Bekir Keskin’e teşekkür etti.
Övek’in ardından sahneye çıkan Hüsnü Şenlendirici ise, ilk kez Ödemiş’te konser verdiğini fakat gösterilen ilgi karşısında kendisini Bergama’daki mahallesinde hissettiğini söyledi. Zaman zaman esprilerle süslediği konuşmasında Mehmet Övek’in büyük bir sanatçı olduğuna vurgu yapan Şenlendirici, böyle bir kalabalığı gördükten sonra Ödemiş’e daha sık geleceğini söyledi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden konserin sonunda, Övek ve Şenlendirici birlikte çaldılar. Başkan Keskin, sahneye çıkarak sanatçılara teşekkür edip, Ödemiş’in simgesi olarak birer ‘Efe’ heykelciği hediye etti.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com