Koç Grubu'na baskın

Koç Grubu'na baskın
Gruba bağlı petrol rafinerisinde 'kaçak akaryakıt' iddiasıyla inceleme yapılıyor.

Koç Grubu Gezi Parkı eylemleri sırasında direnişçilere verdiği destekten dolayı hükümetin tepkisini çekmişti. Bu gelişmelerin ardından Koç Grubu çatısında faaliyet gösteren Türkiye'nin en büyük petrol rafinerisi TÜPRAŞ'a maliye baskını gerçekleşti.

Baskına sebep olaraksa evrakların incelenmesi ve kaçak akaryakıt olup olmadığına yönelik tespit gösteriliyor.

Baskın haberinin ardından Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu TÜPRAŞ’ın borsada işlem gören hisse senetlerindeki düşüş hızlanırken kayıp yüzde 2'yi aştı. TÜPRAŞ’ın ana hissedarı olan Koç Holding hisse senetlerinde de yüzde 3'e yaklaşan kayıplar yaşanıyor.

TÜPRAŞ'TAN AÇIKLAMA

Tüpraş yetkilileri, yaptığı açıklamada "Rutin, rutin dışı bu tür denetimlere tabii tutuluyoruz. Bu konuda resmi bir açıklamamız olmayacak.Borsaya da gerekli açıklamayı yapacağız" dedi.  

Wall Street Journal Türkiye'ye konuşan Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut da, "Bu EPDK yetkililerinin yaptığı fiziki envanter denetimidir. Her zamanki gibi yapılıyor. Her zaman bu denetimler bi grup halinde yapılır" dedi.

Koç Grubu'na ait TÜPRAŞ, İSO 500 listesinde Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında açık ara ile ilk sırada yer alıyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com