Koç: Vazgeçtik!

Koç: Vazgeçtik!
Koç Holding, hisse satışından vazgeçtiğini açıkladı.

Koç Holding, toplam 100 milyon TL nominal değerli Koç Holding A.Ş. paylarının satışı için yetkilendirdiği Deutsche Bank AG, tarafından başlatılan talep toplama işleminde, alınan fiyat tekliflerinin tatmin edici seviyeye kadar yükselmediğinden söz konusu satış işleminden vazgeçildiğini bildirdi.
 
Dün akşam yapılan açıklamada, geliri hayır işlerinde kullanmak üzere Rahmi Koç, Mustafa Koç ve Suna Kıraç'a ait yüzde 3,94 oranında Koç Holding hissesi satışı için karar alındığı açıklanmıştı.
 
Şirketin borsadaki değeriyle hesaplandığında 1 milyar liranın üzerinde bir miktara denk gelen satış borsa dışında ve aracı kurum kullanılmaksızın gerçekleştirilecekti.
 
Koç Holding A.Ş. ile ilgili olarak Mustafa Rahmi Koç ve Mustafa Vehbi Koç adına vekaleten Kenan Yılmaz ve Ahmet F. Ashaboğlu, Suna Kıraç adına vekaleten İpek Kıraç tarafından KAP'a gönderilen yazıda şu bilgiler verildi:
 
"12 Mart 2013 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasını takiben, Koç Holding A.Ş.'nin halka açıklık oranının yükseltilmesi ve başta hayır işleri olmak üzere finansal ihtiyaçlarımızın karşılanması amacıyla sahibi olduğumuz toplam 100.000.000 TL nominal değerli Koç Holding A.Ş. paylarının satışı için yetkilendirdiğimiz Deutsche Bank AG, London Branch ("Deutsche Bank") tarafından başlatılan talep toplama işleminde, alınan fiyat teklifleri tatmin edici seviyeye kadar yükselmediğinden sözkonusu satış işleminden vazgeçilmiştir. Hayır işlerimize mevcut kaynaklarımız ile devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com