Koç'a 'Gezi' darbesi

Koç'a 'Gezi' darbesi
İBB Koç Holding'e ait inşaatı başlamadan yıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü Koç’a ait turizm tesisini daha başlamadan yıktı. İnşaatına daha başlanmayan tesiste tahta paravanlar yıkıldı.

İBB’ye bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü Gezi Parkı eylemleri nedeniyle AKP ile gerilim yaşayan KOÇ grubuna ait Kuruçeşme’deki Divan Otel’in yanında inşaa edilecek turistik tesisi bütün işlemleri tamamlamasına rağmen başlamadan yıktı.

Ancak müdürlüğün yıktığı yer tesisin inşaatı değil, tesis için ayrılan arsayı kapatan tahta paravanlar. Konuyla ilgili Boğaziçi İmar Müdürlüğü ile görüşen CHP İBB Meclis üyesi Doğan Tekel ise müdürlüğün yıkım uygulamasını doğruladığını belirterek, “Boğaziçi’nde böyle yüzlerce binanın teras katları kaçak durumunda ve yıkılması gerekirken herhangi bir işlem yapılmıyor ama bir tesis daha başlamadan üstelik etrafını kapatan bariyerler yıkılıyor” dedi. Tekel, “Müdürlüğün yıkımın neden yapıldığına ilişkin açıklama yapmadığını” belirtti.

Tekel, “Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün bu uygulamasının Koç ile AKP arasındaki gerilim sonrasında olması dikkat çekici” derken, “aldığı bilgilere göre söz konusu tesis için bütün yasal işlemlerin tamamlandığını sadece ruhsat izni için gün beklendiğini” belirtti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com