Kocadon tutuklandı

Kocadon tutuklandı
Bodrum Belediyesi'ndeki operasyon nedeniyle polis sorgusunun ardından adliyeye sevkedilen 8 kişi ile Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Bodrum 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yaklaşık 15 saat süren duruşmanın bitmesinin ardından mahkeme salonundan Ortakent-Yahşi beldesinde DP'den iki dönem belediye başkanlığı yapan 49 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Mehmet Kocadon ile DP'li meclis üyesi M.F.Ö. (Mehmet Feridun Özsert), İmar İşleri Müdürü H.A. (Haluk Ayti), emlakçı N.D. (Niyazi Doğan), turizmci Y.A. (Yüksel Aslan), müteahhit V.K. (Vahit Kara), mimar O.B. (Oktay Baysal) turizmci S.G. (Saim Görgülü) ve inşaat teknikeri O.Ç. (Onur Çevik) çıkarıldı.

Sonucu adliye önünde bekleyen Belediye Meclis Üyeleri, gözaltında bulunanların yakınları ve sivil toplum örgütü yöneticilerinden oluşan yaklaşık 500 kişi, tutuklanan 9 kişiyi alkışlarla karşıladı. "En büyük başkan bizim başkan", "Bodrum Bunu Hak Etmedi" ve "Başkan Yaptıklarını Unutmayacağız" sloganları eşliğinde adliyeden çıkartılan Başkan Kocadon ile 8 kişiyi gören topluluk izdihama yol açtı.

Kocadon'un bindirildiği aracın önüne atlayan 8 kişi ezilme tehlikesi yaşadı. 
 
Kendini destekleyenlere seslenen Başkan Kocadon, "Başınız dik dursun arkadaşlar. En kısa zamanda tekrar görüşeceğiz arkadaşlar. Herşey düzelecek merak etmeyin" dedi.

Bu sırada bazı vatandaşların ağladığı görüldü. Zanlıların rüşvet, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, irtikap, gizliliğin ihlali ve haberleşme gizliliği iddialarıyla yargılandıkları belirtildi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com