Kocaeli Eğitimciler Buluşması

Kocaeli Eğitimciler Buluşması
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Özer:

KOCAELİ (AA) - Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, "Akademisyen arkadaşlarımıza ödenmeyen ek ödemelerinin ya da iyileştirmelerinin mutlaka yapılması gerekir. Aksi halde sağlıklı üniversite kurmak asla mümkün olmayacaktır" dedi.

İzmit'te bir restoranda düzenlenen Kocaeli Eğitimciler Buluşması'na katılan Özer, burada yaptığı konuşmada, kılık kıyafet konusunda atılması gereken adımların atıldığını ama bu adımların istenen şekilde olmadığını savunarak, bundan sonraki düzenlemenin öğrenciler açısından da serbestlik getirmesini, özellikle kız öğrencilerin kıyafetlerinde de serbestlik arzu ettiklerini söyledi.

Öğretmen ihtiyacının karşılanması konusundaki taleplerin geçen yılın önemli gelişmelerinden olduğuna dikkati çeken Özer, "Geçen yıl 57 bin öğretmen ataması yapıldı ama halen Türkiyemizde 117 bin öğretmen açığı var. Şu an 10 bin öğretmen ataması yapıldı, 127 binden 117 bine düştü. Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması olacak ama bu atamanın da öğretmen ihtiyacını karşılamasından çok uzak olduğunu görüyoruz" diye konuştu. 

Özer, dershanelerin herkesi çok yakından ilgilendiren ve çok uğraştıran konu olduğunu dile getirerek, "Dershaneler kapatılsın, kapatılmasın, kendiliğinden kapansın tartışmalarının ardından daha farklı, birtakım gerçeklerin ortaya çıktığını gördük. Dershane tartışması, dershane olmaktan çoktan çıktı. Arkasında küresel operasyonun varlığını gördük. Dershane bahanesiyle birtakım insanların kamuoyunda farklı birtakım algılar oluşturarak, özellikle yolsuzluk ve rüşvet ambalajı altında bir operasyonun yapıldığını hep beraber görmüş olduk" ifadesini kullandı.

Asla vesayet altında bulunmak istemediklerini, vesayetin her türlüsüne kaşı olduklarını vurgulayan Özer, bugüne kadar askeri ve bürokratik vesayete ne kadar karşı olduysalar, bundan sonra da karşı olacaklarını kaydetti.

Özer, müfredatta bazı değişiklikler yapılması ve ders kitaplarının değişmesi gerektiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Karma eğitimin sona erdirilip isteyenler çocuklarını kız, isteyenler erkek veya karma eğitim yapan okullara gönderebilmelidir. Öğretmen yetiştirme ve atamaları yeniden gözden geçirilmelidir. Akademisyen arkadaşlarımıza ödenmeyen ek ödemelerinin ya da iyileştirmelerinin mutlaka yapılması gerekir. Aksi halde sağlıklı üniversite kurmak asla mümkün olmayacaktır. 2 bin 200 lira ile siz araştırma görevlisini üniversitenizde tutamazsınız. Öyleyse akademisyenlerimizi rahatlatacak sistemin yeniden tesis edilmesini bekliyoruz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com