Kocaeli'deki cinayet

Kocaelideki cinayet
Kocaeli Kadın Platformu üyesi grup, Sevgi Zağlı'nın bir yıl imam nikahlı yaşadığı kişi tarafından bıçaklanarak öldürülmesini protesto etti

 KOCAELİ (AA) - Kocaeli Kadın Platformu üyesi grup, Sevgi Zağlı'nın bir yıl imam nikahlı yaşadığı kişi tarafından bıçaklanarak öldürülmesini protesto etti.

"Şiddete 'dur' de, dünya değişsin", "Kadına yönelik şiddete son" dövizleri taşıyarak, slogan atan grup,  Belediye İş Hanı önünde toplandı.

Grup adına basın açıklaması yapan Çağla Aslan, Ömer A'nın tecavüzüne uğrayan Zağlı'nın, koruma süresi sona erince başvurusunu yenilemesine rağmen koruma verilmediğini öne sürdü.

Aslan, Kocaeli'de yıllardır kadına yönelik şiddete karşı herkesin 3 maymunu oynadığını ileri sürerek, kadınların sabrının taştığını söyledi.

"Kadınların her gün erkekler tarafından öldürülmesine seyirci kalanlar, daha kaç kadının ölmesini bekliyor?" diyen Aslan, "Daha geçtiğimiz hafta Umuttepe Kampüsü'nde Serdar K, kadın öğrenciye silah çekmiş, silah tutukluk yapınca satırla saldırmıştır. Saldırı sonrası açıklama yapan rektörlüğün de kadına yönelik şiddette tutumuna ve duyarsızlığına şahit olduk. Soruyoruz. Erkeklerin şiddetinden kadınları korumak için neyi bekliyorsunuz?" ifadesini kullandı.

Erkek şiddetine karşı mücadeleye devam edeceklerini belirten Aslan, "Ömer D. müebbet hapis cezası alana kadar bu davanın peşini bırakmayacağız. Kadınlardan erkekleri uzaklaştırmayanlara ve ataerkil sisteme karşı sabrımız kalmadı artık. Bu kentte yaşayan her kadına, kadınları katledenlere ve buna ortak olanlara karşı kadın dayanışmasını büyütmeye çağırıyoruz" diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

İzmit'te dün imam nikahlı yaşadığı Ömer A. ile çıkan kavgada Sevgi Zağlı boğazından bıçaklanmış, Kocaeli Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmişti. Zanlı Ömer A, Saraybahçe Polis Karakoluna teslim olmuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com