Kocaman Kaçıncı Hafta Kovulur?

Kocaman Kaçıncı Hafta Kovulur?
F.Bahçe'nin dün akşam Young Boys takımına yenilerek Şampiyonlar Ligi macerasını rafa kaldırması gözlerin Aykut Kocaman'a çevrilmesine neden oldu..

elmahaber / Mustafa Sağer

Sezonu şampiyonluğun kaçırılmasıyla yaşanan travmayla kapatan F.Bahçe dün gece oynanan karşılaşmayla birlikte taraftarlarının acılarını tazeledi..

Sıradan bir ligde oynayan İsviçre ekibine karşı iki maçta da kötü futbol sergileyen F.Bahçe’de özellikle geri dörtlünün yeni sezonda büyük sorun oluşturacağı ortaya çıktı..

Gökhan Gönül ve Lugano’nun yokluğunda sefilleri oynayan F.Bahçe defansı rakibin kontratak futbolundan korkmuş olacak ki oyunun belirli bölümlerinde defans oyuncuları ve forvet arasında 70 metrelik boşluklar ortaya çıktığı gözlendi..

Rakip takımla karşılaştırıldığında her anlamda üstün gözüken F.Bahçe’nin iki karşılaşmada da çaresiz  futbol sergilemesi doğal olarak Kocaman’ın en büyük hedef haline gelmesine neden oldu.. 2-2 biten ilk maçta rakibe 11 net pozisyon veren Kanarya dün geceki karşılaşmada da verilen 6-7 net pozisyonla ne kadar büyük bir sıkıntı yaşadığını ortaya koydu..

Daum döneminde yoğun eleştiriler alan takımın bu dönemki F.Bahçe’den kötü futbol oynadığını kim söyleyebilir?.. Geçen sezon takımda adam kovalayan pres yapan takımı atağa kaldıran önemli futbolcular bile vurdumduymaz tavırlarıyla taraftarları çılgına çevirdi..

Teslimiyetçi İlkesiz ve İlkel Futbol
F.Bahçe geçen yıl kaybedilen şampiyonlukta Daum’un futbol anlayışı olan prese dayalı sahanın her yerinde savaşan bir takım anlayışıyla mücadele etti.. Bu hedefinde tam olarak başarıya ulaşamasa bile oynadığı skor yönünden istediği sonuçları almada çok fazla zorluk yaşamadı..

Bu sezon ise Aykut Kocaman’ın göreve gelmesiyle pasa dayalı futbol anlayışına geçiş yapan F.Bahçe’nin kadro yapısının bu sisteme uygun olmadığı görüldü..

Aykut Kocaman Hakimiyet Kuramıyor

Bir takımda başarıyı yakalamanın en önemli şartlarından biri de futbolcu ve teknik adam arasında olan uyumdur.. Aykut Kocaman göreve geldiği günden bu yana tüm iyi niyetiyle görevini yerine getirmeye çalışmasına rağmen oyuncularından gerekli saygıyı görememiştir.. Son oynanan 3 resmi maçta takımın müsabakaları 11 kişi ile tamamlayamamasının nedeni de hocanın takıma tam olarak hakim olamamasıdır..

Eksik ve alternatifsiz kadro ile sezona başlayan F.Bahçe bunun bedelini Şampiyonlar ligine katılamayarak ödedi.. Zamanında yapılmayan ve artık alışkanlık haline gelmiş kritik mevkilere transferlerin gecikmesinin bedelini yine bu taraftar ve camia ödüyor..

Geçen sezonun en savaşçı oyuncularından olan Emre ve Alex’in bu sezon böylesine isteksiz ve vurdumduymaz futbol sergilemeleri takımın tatil sürecini ne denli kötü geçirdiğini ortaya koyuyor..

Göbek bağlamış , sahada yürüyecek mecali kalmamış futbolcularla F.Bahçe yeni sezon öncesi hiç ümit vermiyor şimdi merak edilen konu ise Aykut Kocaman’ın F.Bahçe macerasının ne kadar süreceği.. Geçmişte yaşanan Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin hüsranları akıllara şu soruyu getiriyor: Bu takım Oğuz ve Rıdvan gibi isimlerin başını yedi.. Aykut bunların yanında çerez sayılır..

Şampiyonlar Ligi’nden Elenmenin Faturası Ağır Oldu!

133 Milyon 400 Bin euro değerindeki F.Bahçe’nin 23 Milyon 500 bin euro değerindeki Young Boys’a elenmesi büyük bir yıkıma yol açtı.. Şampiyonlar liginde gruplara kalması halinde ayakbastı parası olarak alacağı 12 milyon euro’dan olan F.Bahçe aynı zamanda büyük bir prestij kaybına da uğradı..

Tüm planları devler liginden gelecek bu paralara göre yapan yönetimin sürekli gündemde olan (Asamoah Gyan, Gomis ya da Mamadou Niang) gibi yıldız transferlerinden vazgeçme ihtimali var.. Bu oyuncuların şampiyonlar liginde oynayacak bir takımda oynamayı hedef haline getirmiş olmaları da Kanarya’nın işini zorlaştıracak..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com