Kocaman Sneijder'i neden istemedi?

Kocaman Sneijder'i neden istemedi?
Yıldız oyuncu ile görüşmeden önce Aykut Kocaman’ın, “Pahalı bir oyuncu yerine 3 oyuncu transfer edelim” sözlerini olumlu bulan yönetim, Sneijder yerine Emre, Webo ve Ziegler’i aldı
Galatasaray, Sneijder ve Drogba transferleriyle ortalığı ayağa kaldırırken özellikle Hollandalı futbolcu için “Fenerbahçe oyuncuyu ayarttı” iddiaları da herkesin dilinde. Ancak durum bilinenin aksine çok daha farklı... Sneijder ile irtibat kuran ilk takım F.Bahçe olmuştu. Inter ile yollarını ayıracağı öğrenilen oyuncu için sarı-lacivertli yönetim, ilk önce Aykut Kocaman’ın kapısını çaldı ve transfer görüşünü sordu.
 
İLK GÖRÜŞMEDE BİTTİ

Deneyimli hoca, “Sneijder’i tabii ki isterim” diyerek olumlu rapor verse de ardından ise şu kritik sözleri ekledi: “Mali tablolara da uyması gerekiyor, takım içindeki dengeleri bozmaması gerek.”

Bu konuşmanın ardından F.Bahçeli yetkililer, Sneijder’in menajerleri ile bağlantı kurarken görüşmeler başlamadan bitti. Sebebi ise istediği yıllık ücret. F.Bahçe yönetimi, Sneijder’in istediği ücreti duyduğu anda bu transferden vazgeçerken bu görüşmenin sürmemesinde ise Aykut Kocaman’ın yönetimden dengeleri bozmamaları isteği de etkili oldu.
 
Nakit sıkıntısı yaşayan kulübün buna rağmen transferde 3 kritik oyuncuyu kadroya dahil etmesinde ise tamamen Kocaman’ın eli var. Devre arasındaki transfer döneminde isteklerini bildiren Kocaman, yıldız oyuncu transferi halinde ise yıllık ücretin sıkıntı yaratacağını vurgulayıp, “Tek ve pahalı transfer takım içinde dengeleri bozar. En iyisi alacağımız 3-4 oyuncuyla birden fazla mevkiide alternatifimiz olur” isteğinde bulundu.
 
Kocaman'ın Sneijder’i istemesi halinde transferi bitirecek olan yönetim, Emre, Webo ve Ziegler ile hocalarının isteklerine göre hareket ederek, yıldız oyuncuya dayalı bir sistemden vazgeçti. (TOK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com