Kocaoğlu: Bu operasyon beni susturmak için yapıldı!

Kocaoğlu: Bu operasyon beni susturmak için yapıldı!
Kocaoğlu: "Operasyon beni susturmak için yapıldı. Bir yetkili "konuşturulacaktı" desin, asacağım kendimi nam olsun diye"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyeye yönelik düzenlenen operasyonla ilgili olarak, Bu dönem allem, kallem oldu. Ya bakan ya vali konuşacaktı. Orada olsam da o kürsüye çıkmayacaktım. Ben konuşmayacaktım, konuşturulmayacaktım. Dört ülkenin belediye başkanı konuştu. Kendini anlattı. Kalksın bir yetkili 'konuşturulacaktı' desin, asacağım kendimi nam olsun diye" ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyeye yönelik düzenlenen operasyonla ilgili olarak, "Bizi teftiş etmek için gönderilen vergi denetmenlerinin stajyer olduğundan bile şüpheliyim. Kurdun sürüye daldığı gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne daldılar" dedi.

VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

İZMİR BU OYUNA GELMEDİ
Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Torbalı ilçesinde 13,5 milyon liralık yatırımla gerçekleştireceği 146 kilometrelik kanalizasyon şebekesinin temel atma törenine katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra ilk 2 sene boyunca günde 2 saat uykuyla yaşadığını, her şeyden önce İzmir'i öğrenmeye çalıştığını belirten Kocaoğlu, çalışmalarında daima bir matematik öğretmeninin söylediği "Yapamam deme, yapan senden üstün değildir" sözünü düstur edindiğini kaydetti.

Ak Parti iktidarını sürekli olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerinden siyaset yürütmekle suçlayan Kocaoğlu, "İktidar partisinin önce 2009 yerel seçimlerini, İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerinden yürütmeye çalıştığını ancak İzmirlilerin bu oyuna gelmeyerek, kentin 28 ilçesinde CHP'li belediye başkanlarını seçtiğini" dile getirdi.

Kocaoğlu, bu yıl yapılan genel seçimler öncesinde ise İzmir büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerine yönelik operasyon düzenlendiğini hatırlatarak, bu operasyon sırasında EXPO organizasyonu için Paris'e niyet mektubu götürmeye hazırlandığını ancak operasyon olunca İzmir'de kaldıklarını hatırlatarak, benzer şekilde bir kaç gün önce de 60 kişilik bir heyetle EXPO adaylık sunumu için Paris'te bulundukları sırada ikinci kez operasyon düzenlendiğini ve sunuma katılamadan ilk uçakla İzmir'e dönmek zorunda kaldığını kaydetti.

"Denetmenlerin stajyer olduğundan bile şüpheliyim"
Bu operasyonda, Özel Kalem Müdürü Levent İşler'in, kendisine kapalı zarf verdiği için "göz hapsine" alındığını, dün de serbest bırakıldığını savunan Kocaoğlu, şöyle konuştu:

"Herkese evrak kapalı zarfla gider. Savcının gönderdiği evrağı mübaşir okuyarak mı başsavcıya götürüyor? Bunun bir tek anlamı var. 'Kapıya dayandım, son kapıya geldim, seni istiyorum' diyor. Savcı konuşmaz, dosya hazırlar. Salı sabahı operasyon oldu. Çarşamba günü savcı röportaj veriyor. Adalet sadece İzmir Büyükşehir Belediye Başkanına, siyasilere bürokratlara lazım değil. İsim benzerliğinden dolayı götürülen çiftçiye, albaya da lazım. Adalet mülkün temelidir.

Şimdi diyorlar ki, 'zamanlama iyi olmadı'; zamanlaması değil, bu operasyon kökten yanlış. Nereden bakarsan bak yanlış. 'Neden gocunuyorsun' diyorlar. Gocunmuyorum. Bugüne kadar bir müfettiş raporuna dayanarak operasyon yapılıp da hangi belge toplandı. Topladınız götürdünüz, ne buldunuz? Biz soruşturmaya karşı değiliz. Yasaları da biliyoruz. Çete statüsüne sokularak özel yetkili savcılarla yapılan haksız eyleme karşıyız. Adaletin çiğnenmesine karşıyız. Biz inceleme yapılmasına karşı değiliz. Bizi teftiş etmek için gönderilen vergi denetmenlerinin stajyer olduğundan bile şüpheliyim. Kurdun sürüye dalması gibi İzmir Büyükşehir Belediyesine daldılar."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com