Kocaoğlu ifade verdi!

Kocaoğlu ifade verdi!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, Narlıdere İlçesi'nde, imar planında 'çok işlevli belediye hizmet alanı' olarak görünen Maliye arazisine 'konut imar izni vermediği' iddiasıyla ilgili açılan soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verildi.

İddiaya göre Narlıdere'de Maliye'ye ait imar planında 'çok işlevli belediye hizmet alanı' olan ve üzerine sadece kültür, sanat, pazaryeri, ticaret binaları inşa edilebilen, otoyola cepheli 3 bin 450 metrekarelik mandalina ağaçlarıyla kaplı arazinin satılması için 4 kez ihaleye çıkıldı. 
 
MALİYE ARSASINA KONUT İMARI VERİLMEDİ 
 
Mülkiye Başmüfettişi, 2009'da hem Narlıdere Belediye Meclisi'nde hem de İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Maliye'ye ait parselin hemen yanındaki 2 bin 229 metrekarelik belediye arsasına konut imarı verilmesini, Maliye'ye ait arazinin ise 'çok işlevli belediye hizmet alanı' olarak bırakılmasını kamu zararı olarak yorumladı.

Müfettiş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve 120 kişiden oluşan Narlıdere ve Büyükşehir Meclis üyelerinin tamamı için 'soruşturma izni' istedi. Bakanlık da müfettişin isteğine onay verdi.
 
SAVCI, TEK TEK İFADEYE ÇAĞIRDI
 
Bunun üzerine soruşturmayı yürüten İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cevat Barutçu, haklarında soruşturma izni verilenleri tek tek ifadeye çağırdı. 120 kişilik süpheliler arasında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, koyunla ilgili ifade vermek için avukatı Ercan Demir ile adliyeye geldi. Kocaoğlu, soruşturmayı sürdüren ancak bir yakın öldüğü için ifadesini alacak olan Başsavcı Vekili Cevat Barutçu'ya değil, Başsavcı Vekili Emin Atik'e ifade verdi. İfadelerin tamamlanmasının ardından dava açılıp açılmayacağına karar verileceği bildirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com