Kocaoğlu'na köylülerden destek

Kocaoğlu'na köylülerden destek
İzmir'in Menderes İlçesi'nin köylerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu'na destek yağdı.

Kocaoğlu, hakkında açılan davaya atıfta bulunan köylüler tarafından 'İzmir'de çete yok, Reis var', 'Koca Reis sana güveniyoruz', 'Köyümüze hoşgeldin Reis' yazılı döviz ve pankartlarla karşılandı. Kocaoğlu da, "Ben suçsuzum diye ortada gezmenin bir alemi yok. Yukarda Allah var. Bilerek, isteyerek birinin bir dirhemi boğazımızdan geçtiyse, Allah fitil fitil burnumuzdan getirsin. Ama bizim hakkımızda ne düşünülüyorsa, Allah da onun iki mislini versin" diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile bağlı birimlerine yönelik soruşturmanın ardından hazırlanan, kendisinin bir numaralı sanık olarak yer aldığı iddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesinden sonra katıldığı ilk toplantıda, "Şu anda karşınızda 'çete reisi' olarak bulunuyorum. Şikayetim yok. Sadece şu anda bulunduğum pozisyonu belirlemek için söyledim" diyen Başkan Aziz Kocaoğlu, hafta sonu yaptığı köy ziyaretlerinde, 'İzmir'de çete yok, Reis var', 'Koca Reis sana güveniyoruz' yazılı pankartlarla karşılandı. Menderes'in Develi, Şaşal, Keler, Küner, Akçaköy, Yeniköy, Kuyucak, Çatalca ve Efemçukuru köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gösterilen destek ve sevgi karşısında duygulu anlar yaşadı. Ziyaretlerinde, köylerin ihtiyacı olan su ve kanal şebekesi, ulaşım ve spor alanları gibi sorunların çözümüyle ilgili notlar alan Başkan Kocaoğlu, Büyükşehir iddianamesi üzerine soruların soruları da yanıtladı.

Başkan Aziz Kocaoğlu, köylülerin, "Siz üzülüyorsunuz diye biz de çok üzülüyoruz" sözleri üzerine şöyle konuştu:

"Çok şükür bizim alnımız ak. Bir söz vardır, 'Dedesi erik yemiş, torununun dişi kamaşmış' diye. Bizim geldiğimiz yer belli, gideceğimiz yer belli. Biz vatandaşın, devletin bir kuruşuna tenezzül etmeyiz. 56 yaşında belediye başkanı oldum. 8 yıldır da yapıyorum. 400 sayfalık iddianamede rüşvet yok, zimmet yok, zenginleşme yok. En çok para giden işlerle ilgili bir şey yok. Bence bu iddianameyle Büyükşehir Belediyesi'nin ne kadar düzgün çalıştığı tescil edildi. Ben suçsuzum diye ortada gezmenin bir alemi de yok. Yukarda Allah var. Bilerek, isteyerek birinin bir dirhemi boğazımızdan geçtiyse, Allah fitil fitil burnumuzdan getirsin. Ama bizim hakkımızda ne düşünülüyorsa, Allah da onun iki mislini versin. Başka söyleyecek bir şey yok. Derdin de, dedikodunun da ilacı çalışmaktır. Biz çalışıyoruz, sadece çalışıyoruz." (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com