Kocasakal çok sert konuştu!

Kocasakal çok sert konuştu!
Meslektaşlarına destek olmak olmak için birçok avukat İstanbul Barosu’nda bir araya geldi.

Haftasonu İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı kentlerinde avukatlara yönelik operasyonlar gerçekleştirilmişti. Çağdaş Hukukçular Derneği ve birçok avukatın bürosunda aramalar yapılarak, avukatlar gözaltına alınmıştı.

Meslektaşlarına destek olmak olmak için birçok avukat bugün İstanbul Barosu’nda bir araya geldi. İstanbul Baro Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal’ın söz aldığı basın açıklamasından bazı satır başlıkları şöyle;

- Avukat boyun eğmeyen, hak ve hukuk adına mücadele edenlerdir. Adalet tutkumuz ve talebimiz, meslek onurumuz her şeyin üzerindedir. Toplumu mücadeleye çağırıyoruz.

- Meslektaşlarımız emniyette kötü muameleye tabi tutulmuşlar, kendilerinden zorla tükürük ve kan alınmıştır.

- Bazı şüphelilerin adliyeye ters kelepçe ile getirildikleri, parmaklıklı nezarethanede dahi bazı şüphelilerin kelepçelerinin takılı olduğu, avukatlar dahil bazı şüphelilerin kelepçelerinin takılı olduğu saptanmıştır.

- Bu yaşananların adı ileri faşizmdir, hukuka darbedir.

- Siyasi görüşleri ne olursa olsun tüm meslektaşlarımızı, avukatları savunmaya ve meslek onuruna yönelik her türlü saldırıya karşı birlik olmaya ve birlikte yürümeye çağırıyoruz. Sıra herkese gelebilir. Süreci başından beri yakından takip ediyoruz. Tüm hukuksuzlukara karşı gerekli tüm girişimlerde bulunacağız avukata ve savunmaya yönelik tüm saldırılara karşı meşru müdafa hakkımızı kullanacağız.

- Ortada hukuka aykırı saldırılar varsa meşru müdafa hakkımız var demektir.

- Hukuk devletini vatandaşımızın hak ve hukukunu, meleğimizi ve meslek onurumuzu korumak adına bir bedel ödememiz gerekirse ödemeye hazırız. Gün mücadele etme, direnme, tarihe onurlu not düşme ve gerekirse her türlü bedeli ödeme günüdür.

- Bütün hukuksuzluklarla elbet hukuki yollarla hesaplaşacağız.

- Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Avukatlar bunlardan yılmazlar, boyun eğmezler. Bu beklentide olanları uyarmak görevimiz. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com