Kocasını dostu tarafından dövdürerek öldürttü

Kocasını dostu tarafından dövdürerek öldürttü
Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde yol kenarında bulunan kimliği belirsiz cesedin cinayete kurban gittiği bildirildi.

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde yol kenarında bulunan kimliği belirsiz cesedin cinayete kurban gittiği bildirildi.
Sarıgöl ilçesinin eski Buldan Karayolu kenarındaki üzüm bağında dün bulunan cesedin Ramazan Akın (48) isimli kişiye ait olduğu belirlendi. Cesedin üzerinde ağır darbelerin olmasından yola çıkan Sarıgöl Cumhuriyet Savcılığı, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ve Sarıgöl İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, soruşturmayı derinleştirdi.
Olay, Cumhuriyet Mahallesinde gece saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Eve giren üç kişi, yatmakta olan Ramazan Akın'ı öldüresiye dövdükten sonra battaniyeye sararak özel bir otomobilin içerisine koyup eski Buldan karayolu üzerindeki bir üzüm bağına bıraktı. Katil zanlıları daha sonra kullandıkları battaniyeyi yaktı.
Öldürülen Ramazan Akın'ın eşi B.A'nın (23) ifadesine başvuran emniyet ekipleri aldığı bilgi doğrultusunda cinayeti ortaya çıkardı. Ramazan Akın'ın eşi B.A'nın cinayeti azmettirdiği belirlendi.
B.A'nın, Denizli'de oturan dostu Alim D (37)'ye, eşi Ramazan Akın'ı döverek gözdağı vermesini istedi. İlçeye gelen Alim D. ve yanındaki Barış Ö. (32), Ahmet O.(36) adlı kişiler Ramazan Akın'ı feci şekilde darp etti.
Alim D., aldığı darbelerin etkisiyle olay yerinde can veren Ramazan Akın'ın cesedini özel otomobille eski Buldan karayolunun kenarındaki üzüm bağının içerisine bırakıp Denizli'ye kaçtı. Sarıgöl İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından adresi belirlenen Alim D, Barış Ö ve Ahmet O, Denizli'de yakalandı.
Cinayeti anlatan Alim D., şöyle konuştu: ''Bana Ramazan'ın eşi B.A, gelin biraz Ramazan'ı korkutun demesi üzerine iki arkadaşımla eve gelerek dövdük. Sonra üzüm bağına götürüp bıraktık. Öldüğünü bilmiyorduk'' dedi.
Cinayetle ilgili Sarıgöl Adliyesi'ne çıkarılan B.A, dostu olduğu ileri sürülen Alim D., arkadaşları Barış Ö. ve Ahmet O. tutuklanarak Sarıgöl Kapalı Ceza ve Tutukevi'ne gönderildi.
Öte yandan, öldürülen Ramazan Akın ile katil zanlısı Alim D.'nin Uşak'ın Eşme ilçesinden oldukları ve yıllardır çocukluk arkadaşları oldukları öğrenildi. Öldürülen Ramazan Akın'ın bir süre önce İŞ-KUR tarafından Sarıgöl Şehit Ali Suyabatmaz Çıraklık Meslek Merkezi'ne hizmetli olarak girdiği belirlendi.
Sarıgöl'de işlenen cinayeti beş saat gibi kısa sürede aydınlatan Sarıgöl Emniyet Müdürlüğü'nün çalışmaları ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com