Kocasını sevgilisine öldürttü

Kocasını sevgilisine öldürttü
Antalya'da, geçen 6 Ağustos'ta öldürülen emekli 54 yaşındaki Osman Nuri Çelebi'nin, eşi 44 yaşındaki S. Ç. ve üniversite öğrencisi sevgilisi 25 yaşındaki Ş. Ş. tarafından planlanan cinayete kurban gittiği öne sürüldü.
S. Ç. ile televizyonda alt yazıyla geçen telefonu arayarak tanıştığı sevgilisi Ş., evde cinayet filmi izlerken gözaltına alındı ve çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.
 
Emekli Osman Nuri Çelebi cinayeti, polisin yaptığı soruşturmada iddiaya göre şöyle gelişti.
 
Ankara'da yaşayan S. Ç., 1 yıl önce müzik yayını yapan bir televizyon kanalında alt yazıda arkadaş arayan kişilerin telefon numaralarından birine mesaj göndererek, Mersin Üniversitesi'nde öğrenci Ş. Ş. ile tanıştı. İkili bir süre telefonla görüştükten sonra Ş.n, Ankara'ya giderek S. Ç. ile birlikte oldu. 
 
S. Çe., üniversite öğrencisi sevgilisi Ş. Ş'e eşinin birçok gayrimenkulü olduğunu, onu öldürürlerse hem rahat görüşebileceklerini hem de malların sahibi olacaklarını söyledi. Bunun üzerine plan yapan ikili, Osman Nuri Çelebi'yi öldürmek için fırsat kollamaya başladı. 
 
CİNAYET ANTALYA'DA İŞLENDİ
 
Osman Nuri Çelebi'nin 5 Ağustos günü Antalya'daki kızının yanına gitmesinin ardından S. Ç., rambo bıçağı ve eldiven satın alarak sevgilisiyle birlikte Ankara'dan Antalya'ya geldi. S. Ç., Ş. Ş.'i kızının evinin bulunduğu Güzeloba Mahallesi'nde bir pansiyona yerleştirdi ve evi gösterdi. Daha sonra kızının evine giden S. Ç., evin anahtarının bir kopyasını çıkartıp sevgilisine verdi. 
 
Ertesi gün Antalya'da bir yakınlarına gitmek için evden çıkan Osman Nuri Çelebi, eşi, kızı ve damadı ziyaret ettikleri evde otururken S. Ç., eşine, bağırsak rahatsızlığı için kullandığı ilacını evde unuttuğunu söyledi ve getirmesini istedi. Misafir oldukları evden çıkan Osman Nuri Çelebi, kızının evine doğru yola çıkarken, S. Ç., sevgilisi Ş. Ş.'e cep telefonuyla, 'Kocam evden çıktı. Sen eve gir ve saklan, gelince de gereğini yap' mesajı attı.
 
Eve giden Ş. Ş., hemen eve gidip beklemeye başladı ve kurulan tuzaktan habersiz olan Osman Nuri Çelebi eve girdiğinde saldırdı. Ş., Çelebi'yi 12 yerinden bıçakladı. 
 
CİNAYET FİLMİ İZLERKEN YAKALANDILAR
 
Polis, olayı önce hırsızlık cinayeti olabileceğini değerlendirmeye başladı. Ancak evde parmak izi bulamayan polis, bu kez soruşturmayı aile üyeleri üzerine yoğunlaştırdı. Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği dedektifleri aile üyelerinin telefon kayıtlarını ve görüşmelerini incelemeye aldı. Çelebi'nin yasak aşkını ortaya çıkaran polis, S. Ç. ve Ş. Ş.'i teknik ve fiziki takibe aldı. 
 
Telefon konuşmalarında ikilinin Ankara'da bir ev kiraladığı, giderleri S. Ç'nin karşıladığı ortaya çıktı. Polis Ankara'ya giderek, iki sevgilinin kaldığı eve baskın düzenledi. O sırada 'Katilin Yüzü' adlı cinayet filmini izleyen S. Ç. ve Ş. Ş. gözaltına alındı, sorgulanmak üzere Antalya'ya getirildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com