Kocatepe: “Bu yıl ki hasat dönemi daha verimli olacak”

Kocatepe: “Bu yıl ki hasat dönemi daha verimli olacak”
Kütahya İl Özel İdaresine bağlı Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğünde, sezon açılışı ve makine parkına yeni araçlar kazandırılması nedeniyle tören yapıldı.

Vali Şükrü Kocatepe, törende, ilde yağışların geçen yıllara oranla daha fazla görüldüğünü belirterek, bunun, bu yılki hasat döneminin verimli olacağının bir göstergesi olduğunu söyledi.
 Makine parkına alınan yeni araçlarla Köylere Yönelik Hizmetler Müdürlüğünün verimli ve başarılı bir yıl geçireceğine inandığını ifade eden Kocatepe, araçların hayırlı olmasını diledi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya da sezonu aslında hiç kapatmadıklarını, kış mevsiminde kar temizliği ve yol bakım çalışmalarına ağırlık verdiklerini anlattı.  Köylere Yönelik Hizmetler Müdürlüğünde kullanılmak üzere alınan ikişer dozer, greyder ve ekskavatörün yanı sıra birer tır ve distribütörün 3 milyon 300 bin liraya mal olduğunu dile getiren Akkaya, şunları söyledi:
 ''(Alet işler, el öğünür) derler. Göreve geldiğimizden beri iş verimini artırıcı, yakıt tasarrufu sağlayıcı önlemler aldık. İş makinelerimizin çoğunun ekonomik ömrünü tamamlaması ve sık sık arızalanması nedeniyle aletler yeterince işleyemedi, eller de övünemedi diye düşünüyorum. Amacımız, sürekli iş makinesi alımı ile özelleşmenin ve yerelleşmenin revaçta olduğu günümüzde kurumu büyütmek değil, çekirdek bir makine parkı oluşturup hizmet alımına yoğunlaşarak, kurumsal kapasiteyi artırmaktır.'' 
 Akkaya, geçen yıl 306 kilometre asfalt yol, 1352 kilometre asfalt yama, 111 kilometre onarım ve stabilize, 61 adet menfez ve köprü, 2 bin 338 kilometre kar temizliği yaptıklarını sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından kurban kesilerek dua yaptırıldı ve araçlar araziye gönderildi. Köylere Yönelik Hizmetler Müdürlüğü bahçesinde fidan dikildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com