Kocatepe'deki Atatürk Anıtı'ndaki tarihi hata

Kocatepe'deki Atatürk Anıtı'ndaki tarihi hata
Canlı yayında Kocatepe'deki Atatürk Anıtı'ndaki vahim hatalara hem Oğuz Haksever hem de tarihçiler çok sert tepki gösterdi.

BÜYÜK TAARRUZ TARTIŞILDI

NTV'de yayınlanan Tarih Konuşmaları programında Büyük Taarruz masaya yatırıldı. Programa, Askeri Tarihçi Şahin Aldoğan, NTV Tarih Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gürsel Göncü ve Sabancı Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Hakan Erdem katıldı.

TARİHİ HATA ŞAŞKINLIK YARATTI

Programda hem moderetör Oğuz Haksever hem de tarihçiler Kocatepe'deki Atatürk Anıtı'nın özensizliğine hem de yapılan vahim tarihi hatalara isyan etti.

Atatürk Anıtı'nın özensizliğine ilk tepki gösteren Oğuz Haksever, 'Mermer midir, beton mudur o nasıl bir yapıdır, onu bile anlamadım' deyip tepkisini canlı yayında 'püfleyerek' gösterdi.

YUNAN TARAFINDAN GELEN BİR ATATÜRK'ÜN ÖNÜNDE DURUYORUZ

Ardından Sabancı Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Hakan Erdem çok daha vahim tarihi bir hatayı hatırlattı. Atatürk Anıtı'nın sonradan altın yaldız ile boyandığını aktaran Erdem, 'Bronz anıtın altındaki anıtta, Atatürk'ün Yunan hatlarından geldiği yazılıyor. Anıttan yazılanlara göre Atatürk Yunan hatlarından geliyor. Burada her yıl törenler yapılıyor, Yunan tarafından gelen bir Mustafa Kemal'in önünde duruyoruz' diye konuştu

ASKERİ TARİHÇİ: İNANAMADIM ŞOK OLDUM

Program moderatörü bu durumu stüdyodaki diğer tarihçilere sorduğunda ise stüdyoda tam bir şaşkınlık vardı. Askeri tarihçi Şahin Aldoğan'ın tepkisi ise şöyle oldu; İlk defa gördüm şok oldum. Olamaz böyle bir şey. Telefonla arkadaşlarımı da aradım onlar da şaşkın' dedi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com