“Kocatepe'deki kutlamaların siyasallaştırılması çok yanlış”

“Kocatepe'deki kutlamaların siyasallaştırılması çok yanlış”
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Salih Sel, Büyük Taarruz emrinin verildiği Afyonkarahisar Kocatepe'deki kutlamaların siyasallaştırılmasının çok yanlış olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Salih Sel, Büyük Taarruz emrinin verildiği Afyonkarahisar Kocatepe'deki kutlamaların siyasallaştırılmasının çok yanlış olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar İl Genel Meclis üyeleri, Ağustos ayı 4. bileşimini gerçekleştirdikten sonra, Büyük Taarruz emrinin verildiği Kocatepe'ye gezi düzenledi.
Burada gazetecilere açıklamada bulunan İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, bu tür yerlerin bütün millete mal edilmiş yerler olduğunu söyledi.
Çeşitli siyasi partilerin buralara tek başlarına sahip çıkmasının doğru olmadığını belirten Sel, 'Biz İl Genel Meclisi olarak parti ayrımcılığını Afyon'da aşmış durumdayız. İGM'de 3 partimiz var. Bütün arkadaşlarımızla uyum içerisinde çalışıyoruz. Burada siyaset yapılmamalı, burası siyasetin yapılmaması gereken yerler. Çanakkale olsun, Kocatepe olsun Türk milletine mal edilmiş yerler. Herkesin sahiplenmesi gereken yerler. Birtakım siyasi partilerin paylaşmalarını ben çok yanlış olarak değerlendiriyorum.' dedi.
26 Ağustos tarihinde Türkiye'nin çeşitli yerlerinden pek çok ziyaretçinin buralara akın ettiğine de değinen Sel, Afyonkarahisarlıların her zaman Kocatepe'ye ve tarihine sahip çıkması gerektiğini söyledi.
İGM olarak, Kocatepe'nin düzenlenmesi noktasında çalışma yaptıklarını aktaran Sel, 'Ben buraların yollarının mutlaka daha iyi genişletilmesi, biraz daha otoparklarının düzenlenmesi gerektiğine inanıyorum. Meclis üyesi arkadaşlarımızla da yaptığımız görüşmeler sonucu karar aldık. Buraya inşallah biraz daha önem vereceğiz. 26 Ağustos'ta vatandaşlarımızın daha çok rahat etmesi için birtakım yatırımlar yapmayı düşünüyoruz.' diye konuştu.
Kocatepe'nin tanıtımında birtakım eksikliklerin ön plana çıkmaya başladığını dile getiren Sel, bunla ilgili çalışmaların da başlatıldığını söyledi. Sel, şöyle devam etti: 'Tanıtımda eksiklik var tabii ki. Bunun tanıtımı için inşallah adımlar atılıyor. Ben başarıya ulaşacağına inanıyorum. Burası da en az Çanakkale kadar Türk halkının bilmesi gerektiği bir yer. Daha kalıcı bir şeyler yapmak istiyoruz. Araştıracağız, neler yapılabilir. Onları gözden geçireceğiz. Buraya uygun olan neyse onu yapacağız.'


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com