Kocatepe'nin Başarısı!

Kocatepe'nin Başarısı!
Afyonkarahisar Kocatepe Dershanesi, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 6. ve 7. sınıflarda 7 Türkiye birincisi çıkardı.

Afyonkarahisar Kocatepe Dershanesi, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 6. ve 7. sınıflarda 7 Türkiye birincisi çıkardı.
SBS 6. ve 7. sınıflarda Kocatepe Dershanesi öğrencileri Alperen Üstün, Ş. Ravza Uzdu, M. Kağan Sezen, M. Emin Kale, Sena Güleç, İrem Aybüke Pamuk ve Burak Özgünlü 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Kocatepe Dershanesi Müdürü Yetkin Toker, Afyonkarahisar'da yaklaşık çeyrek asırdır hizmet veren Kocatepe Dershanesi öğrencilerinin SBS'de elde ettikleri dereceyle yeni bir başarıya imza attığını söyledi.

2008-2009 eğitim, öğretim yılında Türkiye birincisi çıkaran dershanenin 2010'da SBS 8. sınıflarda 3 Türkiye birinciliği çıkardığını hatırlatan Müdür Toker, SBS 6 ve 7. sınıflarda da 7 Türkiye birinciliğine imza atarak, Afyonkarahisar'ın gururu olduklarını bildirdi. Toker, öğrencilerin bu başarısıyla dershane ve Afyonkarahisarlılara mutluluk verdiğini kaydetti.

Toker, sistemli, düzenli, okul müfredatıyla uyumlu bir şekilde işleyen eğitim programı ve veli, öğretmen, öğrenci diyalogunu canlı tutan rehberlik anlayışının bu başarıyı getirdiğini söyledi. Toker, uygulanan bu sistemle 8. sınıf birinci yerleştirme sonuçlarına göre 76 öğrenciye Fen Lisesi, 14 öğrenciye Sosyal Bilimler Lisesi, 190 öğrenciye Anadolu Öğretmen Lisesi, 398 öğrenciye Anadolu Lisesi ve 60 öğrenciye de Sağlık Meslek Lisesi'ni kazandırdıklarını bildirdi. Toker, önümüzdeki yıllarda da Kocatepe Dershanesi'nin bu başarısının artarak devam edeceğini kaydetti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com