Koç'u savununca vergi denetiminden nasibini aldı

Koç'u savununca vergi denetiminden nasibini aldı
Cemaate yakınlığıyla da bilinen İstikbal'in sahibi Boydak grubuna Koç'a destek sonrası vergi denetimi geldi

Vergi denetim uzmanları Boydak Grup'un 3 şirketine inceleme başlattı.

Koç Holding'e gelen ani vergi denetlemesine tepki gösteren ve hükümete karşı Koç'u savunan Mustafa Boydak'a hükümetten cevap gecikmedi. Cemaat-AKP savaşının da kızıştığı bu günlerde Boydak'ın cemaate yakınlığının da denetimlerin sebeplerinden biri olduğu ileri sürülüyor.

Mustafa Boydak'ın yine de temkinli davranarak rutin işlemdir dediği inceleme için birçok uzman rutin bir olay değil diyor. Konuyla ilgili konuşan Boydak Holding Başkanvekili Mustafa Boydak, “3 şirketimizin şu anda Maliye Bakanlığı birimleri tarafından denetlendiği doğrudur” diye konuştu. Grup şirketlerinin daha önceki yıllarda da denetlendiğini belirten Boydak, “Bence rutin dışı bir denetim değil. Geçen yıl da daha önceki yıllarda da benzer denetimlerden geçmiştik” dedi. Şirketlerinin kurumsal şirketler olduğunu belirten Boydak konuyla ilgili şunları söyledi:
“Biz denetime açığız. Şirketlerimiz de kurumsallıklarını tamamlamış şirketler. Devletin koyduğu mevzuatlara uygun iş yapıyoruz. Daha önceki denetimlerden bir şey çıkmayınca memnun olmuştuk. Yine memnun oluruz.”

KOÇ'A DESTEĞİN ACISI MI ÇIKIYOR?

Aynı zamanda Kayseri Sanayi Odası Başkanı olan Mustafa Boydak, temmuz ayında meclis toplantısında bir konuşma yapmıştı. Tüpraş başta olmak üzere Koç Grubu enerji şirketlerine yapılan vergi denetimi baskınlarının hemen sonrasında gerçekleşen konuşmada Boydak, “Memleketi idare eden hükümetimizin, iş dünyası ile diyaloglarda da en üst seviyede çalışmalar yapması gerekiyor. 28 Şubat sürecini hepiniz hatırlarsınız. Bir takım grup ve şirketlere karşı yanlış algı oldu. Bu yanlış algının tam tersini bugün yapmamamız gerekiyor. Türkiye’yi taşıyan şirketleri gözümüz gibi korumamız gerekiyor. Yanlış algıya maruz kalmayalım. İş dünyamızda, ‘Sen bana düşmansın- değilsin’ gibi ayrım yapmayalım. Ekonomiyle ilgili sorunları aşarız, bundan en ufak bir endişe olmasın. Ayrımcılık yapmayalım. Biz ekonomiyi çözeriz” demişti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com