Koğuş Arkadaşını Öldürüp Etini Yedi!

Koğuş Arkadaşını Öldürüp Etini Yedi!
Koğuş arkadaşı Salih Sayhan'ı, boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen Nusret Akmercan için müebbet hapis isteniyor...

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu yargılanan Nusret Akmercan ve avukatı Murat Üstündağ ile ölen Salih Sayhan'ın annesi Bedriye Sayhan katıldı.

Akmercan, savunmasında, askerliğini 1993 yılında komando olarak Mardin Kızıltepe'de yaptığını, bu dönemde bir kadın teröristi, vurulmasına rağmen her defasında ayağa kalkar bir vaziyette gördüğünü anlatarak, bu olayın kendisinde bazı etkiler geliştirdiğini söyledi.

"VÜCUTLARININ ÜZERİNDE KAFALARI YOKTU VE ONLARLA KONUŞUYORDUM"
O zamandan sonra burnuna devamlı kan kokusu geldiğini aktaran Akmercan, savunmasını şöyle sürdürdü:

"Olay günü psikolojik sorunlarımla ilgili ilacımı içip uyudum. Ertesi sabah kalktığımda devamlı sesler geliyordu ve beynim hep bununla meşguldü, akşama kadar bu şekilde yaşadım. Akşam koğuşta başgardiyan Yahya Başkan ve Salih Sayhan'ı gördüğümde vücutlarının üstünde kafaları yoktu. Zaten bu olaydan iki ay öncesinde başgardiyan olan Yahya Başkan'ın bana haksız bir hareketi olmuştu. Bu iki kişi benimle sürekli kafaları kesik olarak konuşuyordu. O kadın terörist gibi devamlı üzerime geliyorlardı."

"JİLETLE VURDUM"
Akmercan, Salih Sayhan'ın üzerine atlayıp kendisini itekleyince banyonun içinde boğuştuklarını kaydederek, "Kafası yerde, vücudu kanlar içinde karşımdaydı. Ben kafasının bu şekilde yere düşmesini ve tekrar eski hale gelmesine dayanamadım, boynundan yakalayıp, kolumla boynunu sıktım. Diğer elimle de var gücümle banyo jileti ve meyve bıçağıyla vurdum. Boğazı kesilmişti. Daha sonra boğazından parça aldım, yedim" dedi.

Başgardiyan ve koğuş arkadaşının hareketsiz olarak öylece durduğunu iddia eden Akmercan, daha sonra her ikisini de karşısına alıp sabaha kadar muhabbet ettiklerini, sohbetten önce rahat etmeleri için çevreyi temizlediğini söyledi.

Salih Sayhan'ın annesi Bedriye Sayhan ise, ölenin öldüğüyle kaldığını belirterek, sanıktan şikayetçi olmadı. Sayhan, "Kanunlar neyse uygulansın" dedi.

"BEN DELİ DEĞİLİM"
Tanık olarak dinlenen infaz koruma memuru İlhan Karadağ da olay sabahı sayım sırasında Sayhan'ı göremeyince Akmercan'a nerede olduğunu sorduğunu ve banyoda olduğu cevabını aldığını aktardı.

Karadağ, banyoya gittiğinde, Sayhan'ın yerde kanlar içinde yatarken, ölmüş halde bulduğunu kaydetti.

Mahkeme heyeti, sanık Nusret Akmercan'a, kendisini cezai ehliyetini tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumuna göndereceklerini, bu konuda bir şey söyleyip söylemeyeceğini sordu.

Akmercan bunun üzerine "Ben deli değilim. Beni bu hale getirenler utansın. Gencecik çocukları alıp dağa bırakan devlet utansın, gencecik çocuklar hiç uğruna öldürüyorlar" şeklinde cevap verdi.

Mahkeme başkanı, bu konunun davayla ilgili olmadığını belirterek, zapta geçmedi. Sanık avukatı Murat Üstündağ da müvekkilinin cezai ehliyetini tespiti için rapor alınmasını istedi.

Mahkeme heyeti, sanığı, üç ayı geçmeyecek şekilde İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesinde göndererek, cezai ehliyetiyle ilgili rapor alınmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde birlikte yargılandığı Salih Sayhan'ı 10 Ocak 2011 tarihinde öldürdüğü iddia edilen Nusret Akmercan hakkında "canavarca hislerle adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açmıştı.

Akmercan, 1997 yılında Malta Hava Yollarına ait Boeing 737 tipi Malta-İstanbul seferini yapan yolcu uçağını, köylüsü Mehmet Ali Ağca'ya destek amacıyla, 74 yolcu ve 6 mürettebatıyla Almanya'ya kaçırmıştı.

Akmercan, daha sonra 2008 yılında Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kurduğu öne sürülen çeteye yönelik operasyonla ismini duyurmuştu. Fidye istedikleri iş adamlarının gözlerini korkutmak için matbaa işçisi Husreddin Özçelik ile temizlik görevlisi Gürkan Yılmaz'ın boğazını keserek öldürdüğü iddia edilmişti.

Operasyonda yakalanan Nusret Akmercan'ın, Salih Sayhan'ın da aralarında bulunduğu 10 sanıklı dava kapsamında İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılaması devam ediyor.

Akmercan'ın, Kurtlar Vadisi dizisine rakip olarak "Kurt Kapanı Kan Kokuyor" dizi filmini çekerek burada "Bulut" karakterini canlandırdığı, ancak dizinin televizyon kanalıyla anlaşma sağlanamaması nedeniyle yayımlanmadığı öğrenildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com