Koğuşta Boğazını Kesti!

Koğuşta Boğazını Kesti!
Ağca için uçak kaçıran Nusret Akmercan, koğuş arkadaşının boğazını keserek öldürdü...

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde organize suç örgütü kurarak 2 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla, İzmir Buca'daki 2 No'lu F Tipi cezaevinde tutuklu bulunan ve Mehmet Ali Ağca'nın cezaevi koşullarının düzeltilmesi için Malta-İstanbul seferini yapan uçağı kaçıran Nusret Akmercan, aynı suçtan yargılandığı koğuş arkadaşı Salih Seyhan'ı boğazını keserek öldürdü.

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde 2 yıl önce gerçekleştirilen operasyonda "organize suç örgütü üyesi" olduğu iddiasıyla yakalanarak tutuklanan ve İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edilen Salih Seyhan, önceki gün cezaevi görevlileri tarafından kaldığı koğuşta boğazı jiletle kesilmiş olarak bulundu. Cezaevi görevlileri, Seyhan'ı koğuş arkadaşı Nuster Akmercan'ın öldürdüğünü belirledi. Boğazı jiletle kesilerek öldürüldüğü tespit edilen Seyhan'ın cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

SUÇ DOSYASI KABARIK
Çete arkadaşı ve koğuş arkadaşı Salih Seyhan'ı öldürdüğü iddia edilen Nusret Akmercan' Aydın Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından organize suç örgütünün lideri olduğu gerekçesiyle 2008 yılında Kuşadası'nda Salih Seyhan'la beraber gözaltına alınmıştı. 10 kişinin de gözaltına alındığı operasyonda 2 ruhsatsız tabanca, uyuşturucu haplar, vekaletnameler ele geçirilmişti. Zanlıların, Kuşadası'nda bazı işadamlarını korkutmak ve haraç almak amacıyla, gözlerinin önünde matbaa işçisi Hüsreddin Özçcelik ve temizlik işçisi Gürkan Yılmaz'ı boğazlarını keserek öldürdükleri belirlenmişti.

AĞCA İÇİN UÇAK KAÇIRDI
Nusret Akmercan'ın, hemşehrisi olan Mehmet Ali Ağca'nın cezaevi durumunun düzeltilmesi için, 1997 yılında Malta Havayolları'na ait bir yolcu uçağını, Malta-İstanbul seferini yaparken 74 yolcu ve 6 mürettebatla Almanya'ya kaçıran kişi olduğu ortaya çıktı. 2 kişiyi öldürtüp gömdüğü iddia edilen Akmercan'ın evinde yapılan aramada da 9 kişilik ölüm listesi bulunmuştu. Ölüm listesi evinde bulunan Nusret Akmercan'ın cinayetlerin provasını, "Kurt Kapanı Kan Kokuyor" adlı dizi filmde yaptığı ortaya çıkmıştı. "Kurtlar Vadisi" dizisine rakip olarak 2006'da çekilen, ancak beğenilmediği için yayına verilmeyen dizide, Akmercan'ın gözünü kırpmadan cinayet işleyen mafya babası "Bulut" karakterini canlandırıyordu.

CAN GÜVENLİĞİ İSTEMİŞTİ
Koğuş arkadaşı tarafından jiletle boğazı kesilerek öldürülen Salih Seyhan, Mayıs ayında 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde çıktığı hakim karşısında can güvenliğinin olmadığını söyleyerek, başka bir cezaevine nakledilmesini istemişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com