Kolombiya Devlet Başkanı, prostat kanseri

Kolombiya Devlet Başkanı, prostat kanseri
Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos'un prostat kanseri olduğu bildirildi.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tümörün erken teşhis edildiğini ve bu hafta içinde alınacağını duyurdu. Devlet Başkanlığı Sarayı'nda eşi Maria Clemencia ve doktoru Felipe Gomez ile düzenlediği basın toplantısında durumu hakkında bilgi veren 61 yaşındaki Santos, hastalığının tamamen iyileşme şansının yüzde 97 olduğunu belirtti.

''Bu, prostat bezinde küçük bir tümör ve hastalığın seyri iyi, yani agresif seyirli bir tümör değil'' diye konuşan Santos, tümörün lokal anesteziyle alınacağı için ameliyat sırasında devlet başkanlığı yetkilerini geçici olarak devretmesinin gerekmeyeceğini kaydetti.

Daha önce planlandığı gibi bugün Peru'nun başkenti Lima'da düzenlenecek Güney Amerika ve Arap liderleri zirvesine katılacağını anlatan Santos, ameliyatın yarın, zirve dönüşü Bogota'da yapılacağını belirtti.

Doktorların ameliyatın kendisi için bir tehlike oluşturmadığını söylediklerini kaydeden Santos, ''Ancak doktorlarım ameliyatın ardından ve hastaneden ayrıldıktan sonra 5-6 hafta boyunca seyahat etmememi tavsiye etti'' dedi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com