Koltuğu devrettiğine pişman oldu

Koltuğu devrettiğine pişman oldu
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 23 Nisan nedeniyle koltuğunu devrettiği öğrencinin, 4+4+4 eğitim sistemini ilişkin sorularını yantlayamadı.

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu, bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi “büyüklerin koltukları”nın sembolik olarak çocuklara devredildiğini belirterek, “Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, koltuğunu verdiği çocuğun 4+4+4 eğitim sisteme ilişkin sorularını yanıtlayamadı, kaygılarını gideremedi” dedi.

Eğitim Sen’den yapılan yazılı açıklamada, milyonların kaygıları giderilmemişken yasalaşan 4+4+4 eğitim modeliyle 23 Nisan’larını kutlayamayan binlerce çocuğa yenilerinin eklendiği kaydedildi. Bakan Dinçer’in, koltuğunu verdiği çocuğun 4+4+4 eğitim sisteme ilişkin sorularını yanıtlayamadığı vurgulanan açıklamada, “Bugün Türkiye, ilköğretimin parasız ve zorunlu olmaktan çıkarıldığı, çocuk işçilerin ucuz ve güvencesiz koşullarda çalışma koşullarının yaygınlaştırıldığı, çocuk gelin sorunun önünün açıldığı, yüzlerce çocuğun hapsedildiği, sağlığın özelleştirildiği, toplumun büyük çoğunluğunun açlık sınırının altında yaşadığı bir gelecek vaat etmektedir. Tüm bu sorunlar devam ettikçe çocuklarımıza aydınlık ve güvenli bir gelecek bırakmamız mümkün olmayacaktır” denildi.

Çocukların yaşadıkları sorunlara çözüm üretmeden, onlara sağlıklı bir gelecek hazırlamak için gerekli olan somut adımları atmadan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gerçek bir bayram olarak kutlanabilmesinin mümkün olmadığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar ifade edildi:

“Tüm çocukların eğitim ve sağlık hakkından eşit koşullarda yararlandığı, çocukluğunu çocukken yaşadığı; barış, kardeşlik ve dayanışma duygularıyla güvenli bir ortamda yetişip, gelecek kaygısı duymayacağı bir ortam yaratıldığında 23 Nisan gerçek anlamına uygun olarak kutlanabilecektir. Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulu olarak, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, çocuklarımızın ve öğrencilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.”
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com