“Koltuk derdim olmadı”

“Koltuk derdim olmadı”
Twitterda eleştirilen Halil Ergün tepki gösterdi.

"Başbakan'ı seviyorum" ve "Geçen Seçimde AKP'ye oy verdim" sözleri yüzündün twitterda eleştirilen oyuncu Halil Ergün söylenenlere cevap verdi.

Twitter’daki yorumları bilgisayar kullanmadığı için arkadaşlarının kendisine okuduğunu söyleyen Ergün, “Ben o aptalca yorumlara yanıt vermem. AKP’ye oy vermenin neresi korkunç? Sol görüşlü biri AKP’ye oy veremez mi? Taraf olmakla taraftarlık ayrı şeydir. Bu ülkede millet her olayda taraftar olarak yaşıyor, ilkeyle yaşamayanlar böyle insanları linç ederler ve akıllarınca yorumlar yaparlar. Ben SHP’den belediye başkanlığı adaylığı koydum ama hiçbir zaman partili olmadım ki… Ben bütün partilere aynı mesafedeyim. Ayrıca bunlardan da pişman değilim” diye tepki gösterdi.

“DELİ Mİ NEDİR BUNLAR?”

Yaptığı açıklamaları, işsiz kalmasından ötürü hükümete yalakalık olarak gösteren eleştirilere kızan Ergün şunları söyledi:

“Deli mi nedir bunlar? İnsana gülerler. Türkiye böyle şeyler konuşuyorsa herkes utansın, ayıptır. Ben bugünlere tırnaklarımla kazıyarak geldim, benim hiç arkam olmadı. Hiç koltuk, sandalye derdim de olmadı. Kimseye de ihtiyacım yok. Ben orada Başbakan’ın Muhteşem Yüzyıl’la ilgili eleştirilerine de karşı çıktım. İlkeli olmak ve açık olma konusundaki tavrım ortada… Yüreği sıkan benim gibi muhalif olsun. Programda Kutlu Ataman bütün saflığı ve temizliğiyle kendi fikirlerini söyleyince ben de birden kendimi sahtekar hissettim. Hiç aklıma gelmezdi ama o an söylemeyi düşündüm. Susarak geçiştirmek istemedim. Saklamak, kendimi baskı altında tutmak istemedim. Çünkü ben de AKP’ye oy verdim. Ama ben AKP’ye değil, demokrasi beklentilerime, özlemlerime oy verdim. Çünkü ben bu ülkenin zulmünün, baskısının, işkencesinin kahrını çekmiş bir adamım. Daha iyi bir Türkiye için en ufak pencere açanlara ben o demokrasi özlemine oy verdim. O parti bugüne kadar bu konuda bir şeyler yaptılar. Haklarını onlara teslim etmek lazım. Bu ülkede 800 TL’ye geçinenler varken laf yetiştirerek siyaset olmayacağını herkes görmeli”(MUK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com