Komisyon, Büyükanıt'ı dinledi

Komisyon, Büyükanıt'ı dinledi
Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, Dolmabahçe Sarayı’nda Yaşar Büyükanıt’ı dinledi.

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, Nimet Baş başkanlığında Dolmabahçe Sarayı'nda eski Genelkurmay Başkanlarından emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı dinledi.
 
Gazetecilerin beklediği ön kapı yerine arka kapıdan giriş yapan Büyükanıt saat tam 11.00'da komisyonun karşısına çıktı.
 
Büyükanıt'ın yanında üyelerin fotoğraflarının bulunduğu bir liste, Genelkurmay Emir Subaylığı tarafından hazırlanan bir dosya ile kapağında kendi üniformalı fotoğrafının bulunduğu bir kitapla gelmesi dikkat çekti.
 
Komisyonun bilgisine başvurduğu isimlerle ilgili toplantıları muhabirlerin izlemesi serbestken, Büyükanıt'ın katıldığı toplantı tamamen basına kapatıldı.
 
Dolmabahçe Sarayı'na ilk olarak Komisyon Başkanı Nimet Baş gelirken, BDP'li üye Sırrı Süreyya Önder tek başına yürüyerek geldi.
 
İçeri girişte gazetecilere açıklama yapan Önder, 27 Nisan bildirisinin yanı sıra Dolmabahçe'de Başbakan'la yaptığı ve kıyamete kadar saklı kalacağı söyleyen görüşmeyi Büyükanıt'a soracağını söyledi.
 
Önder ayrıca Kandil'e yapılan ve apor topar geri dönülen 3 farklı askeri operasyonun neden yapıldığını, bu operasyonlardan kaç emekli generalın savaş tazminatı aldığını soracağını söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com