Komisyon terör mağdurlarını dinledi

Komisyon terör mağdurlarını dinledi
TBMM Terör Alt Komisyonu Başkanı Bostancı, Abdullah Öcalan'a ev hapsi konusunda terör mağdurlarının alt komisyona ilettiği görüşleri değerlendirdi.
TBMM İnsan Hakları ve İnceleme Komisyonu bünyesindeki Terör ve Şiddet Olayları Kapsamında Yaşam Hakkı İhlallerinin İncelenmesine Yönelik Kurulan Alt Komisyon Başkanı ve AKP Amasya Milletvekili Naci Bostancı ve komisyon üyeleri, Sabancı Kültür Merkezi'nde, 11 terör olayına ilişkin 15 terör mağdurunu dinledikten sonra basın açıklaması yaptı.
 
Basın mensuplarının terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a ev hapsi konusunda terör mağdurlarının alt komisyona ilettiği görüşü sorması üzerine Bostancı, şöyle konuştu:
 
''Biz gelen kişilerle müzakere yapmayız. Onların kendi dilleri ile anlatmalarını temin etmeye çalışırız. Abdullah Öcalan'a ev hapsi meselesi son zamanlarda çok speküle edildi. Şu anda böyle bir gelişme de yok. Gelecekte de ne olur, bir işaret yok. Ama bunun üzerine hemen çok çeşitli yorumlar yapılıyor. Dinlediğimiz birkaç örnekte kendiliğinden 'Abdullah Öcalan'a herhangi bir şekilde ev hapsi olmaz' diyen şehit yakınları oldu. Birkaç kişi 'Abdullah Öcalan ev hapsine bırakılamaz' dedi. Tabii konuşma ilerledikçe Türkiye'de barışın sağlanması, bir daha kanın dökülmemesi yolunda 'siyaset çözümü bulmalı, her şeyi yapmalı' yaklaşımında da bulundular.''
 
Terör nedeniyle yakınlarını kaybeden şehit ailelerinin bitmeyen yasının olduğunu kaydeden Bostancı, ''Yas halindeki insanların muhakemesi ile yarası kapananın muhakemesi farklı olur. İnsanların teröre bakışı farklılaşır. Türkiye demokratik bir ülke, halkın rızası ile çelişen bir kararı kimse alamaz. Terörle mücadelede hangi öneriler gelişecek, hangi adımlar atılacak halkın rızası ile olacak'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com