Komisyonda “Sisi” şaşkınlığı

Komisyonda “Sisi” şaşkınlığı
TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu, transseksüel Sisi’yi dinlediğine pişman oldu ve Ali-Emine Kalkancı, Fadime Şahin ve Müslüm Gündüz’ü dinlemekten vazgeçti.

Yaklaşık 4 aydır çalışmalarını sürdüren TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu, Başbakan Erdoğan’ın da bilgisine başvurduktan sonra rapor yazımına geçecek ve başkaca tanık dinlemeyecek. Komisyonun raporunu 2 Aralık günü TBMM Başkanlığına sunması bekleniyor.
 
ŞAHİN, GÜNDÜZ VE KALKANCI DİNLENMEYECEK
 
Gazeteport’un haberine göre komisyon, ’Sisi’’ adıyla tanınan transseksüel Seyhan Soylu’nun açıklamalarının, çalışmaların saygınlığına gölge düşürdüğünü değerlendirilerek, benzer tartışmaların olmaması amacıyla, ‘’Sahte Şeyh’’ Ali Kalkancı ve eşi Emine Kalkancı ile Fadime Şahin ve Aczmendi lideri Müslüm Gündüz’ü dinlemekten vazgeçti.
 
“BİR NUMARA ALLAH” DEMİŞTİ
 
Başına taç takarak Meclis’e gelen ‘’Sisi’’ dengesiz söylemlerde bulunmuş ve Ergenekon’un 1 numarası için de ‘’Bir numaranın Allah'tan başkası olduğuna inanmıyorum" demişti.
 
Komisyon Başbakan Erdoğan’a iletilecek soruların yanıtını yazılı olarak aldıktan sonra 23 Kasım tarihine kadar genel değerlendirme yapacak ve alt komisyon raporlarını birleştirerek ana raporun yazımına başlayacak. 23 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında da muhalefet şerhleri yazılacak. Komisyonun raporunu 2 Aralık günü TBMM Başkanlığına vermesi bekleniyor. Rapor daha sonra Genel Kurul’da ele alınacak.
 
TBMM Komisyonu bugüne kadar aralarında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, eski Başbakan Tansu Çiller, Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, eski Bakan Mehmet Ağar, savcılar, polisler, askerler, müsteşarlar, Banka Genel Müdürleri, medya patronları ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 120 kişinin bilgisine başvurdu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com