Komisyonu karıştıran tweet

Komisyonu karıştıran tweet
Dışişleri bütçe görüşmelerinde Twitter kavgası.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Dışişleri Bakanlığı 2013 yılı bütçesi görüşmelerinde gerilim devam ediyor.

CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı ve danışmanı Besim Ünsaldı’nın Twitter hesabından paylaştıkları twitler bir kavgaya daha neden oldu.

AKP'li Hüseyin Şahin, Müslim Sarı’nın danışmanı Besim Ünsaldı’nın sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, “AKP milletvekilleri tahammülsüz ve demokrasi kültüründen yoksun. Tek bildikleri hakaret ve seviyesizlik” ifadelerini okuyarak gereğinin yapılmasını istedi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan ise twiti kınadı.

Müslim Sarı’nın Twitter hesabında yazılan “Plan Bütçe Komisyonu’nda Dışişleri Bakanlığı bütçesini görüşüyoruz. Bakanın çapsızlığını gündeme getirdikçe ciddi tartışmalar yaşanıyor. Dışişleri Bakanı kendini savunamayacak halde” ifadeleri tansiyonu daha da yükseltti.

Sarı, söz konusu twiti danışmanının atmış olabileceğini söylerken, iktidardan “Özür dileyeceksin” tepkileri geldi. Sarı ise, “Sen böyle davranırsan özür dilemem gel de dilet” yanıtını verdi ve özür dilemedi.

Komisyon üyelerinin birbirlerinin üzerine yürümesinin ardından Bütçe Komisyonu’nda bir arbede daha yaşandı ve görüşmelere 15 dakika ara verildi.
Aranın ardından Elvan, tüm milletvekilleri danışmanlarının salonu terk etmesini isteyerek söz konusu twiti tekrar şiddetle kınadı.

Sarı ise, böyle bir olayın tarafı olmaktan icap duyduğunu belirterek, twitten haberi olmadığını vurguladı. Elvan ise Sarı'dan tekrar özür dilemesini isterken Sarı, "Doğru olmamıştır" dedi.

Müslim Sarı’nın sunumu da komisyonda gerginliğe neden olmuştu. Ayrıca,Müslim Sarı’nın sunumuna ilişkin Başkan Lütfü Elvan ve AKP Komisyon Üyeleri, “Davutoğlu ve Enver Paşa’yı özdeşleştirdi” suçlamasında bulunarak tepki verdiler.

AKP Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, yine Dışişleri Bakanlığı Konutu’nun 49 bin TL olan kirasına yönelik eleştirilere, “Konut kirası konuşulmaz” dedi. Sarı ise, “Bir Komisyon Üyesi de böyle konuşmaz” yanıtını verdi.

Komisyon Başkanı Lütfü Elvan da “Dışişleri Bakanlığı Konutu Türkiye’yi temsil ediyor. Sayın Bakan’ın bunda ne suçu var” diye konuştu.

Sarı ise, hiçbir biçimde kimseye hakaret etmediğini belirterek, “Enver Paşa, Osmanlı İmparatorluğu’nu felakete götüren aktörlerden biridir. Sayın Bakanın da Türkiye’yi Orta Doğu’da felakete sürüklediğini düşünüyorum. Özdeşleştirme yoktur” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com