Komplonun Çözüleceği Yöntem!

Komplonun Çözüleceği Yöntem!
Odatv'den çıkan belgelerle Baykal'ın kaset skandalı dosyası, 'çakıştırma' adı verilen yöntemle karşılaştırılacak.

Soner Yalçın'ın e-mail'lerinde kaset komplosunun izi aranacak. Ergenekon kapsammda Odatv'de ele geçirilen belgeler, Deniz Baykal'ın kaset skandalını soruşturan Ankara Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk'ü harekete geçirdi.

Dosyalar çakıştırılacak

Odatv'de ele geçirilen dokümanlar ışığında Baykal'ın Mayıs 2010'da internete düşen görüntüleri için soruşturmayı genişletme kararı alan Yücetürk'ün, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'den 'Varan 1' ve 'Varan 2' belgelerinin 'çakıştırılması'nı isteyeceği öğrenildi. Yücetürk, ilk soruşturmada yer alan Baykal'la ilgili bilgi ve dokümanların bir benzerinin Odatv'dekilerde de aranmasını talep edecek. Ortaya çıkan benzer belgeler 'kapalı zarf' yöntemiyle üçüncü bir gizlilik kararı ile 'özel' dosyaya aktarılacak ve Ergenekon'dan ayrılacak.

Savcı Öz'ün belgeleri göndermesi durumunda Yücetürk, "Baykal ikna olmazsa Varan 2'yi kullanalım" sözlerini söyleyen Üdatv'nin sahibi Soner Yalçın'ın 'mailleri' dahil olmak üzere tüm iletişim olanaklarını kendi talebiyle polise inceletecek. Yalçın'la birlikte aynı işlemler İklim Bayraktar ve Doğan Yurdakul'un da aralarında olduğu tüm Üdatv çalışanları ile birlikte onların bağlantı kurduğu 500'e yakın ismi kapsayacak. Yalçın'ın maillerinde video ve fotoğraflar incelenip yakın temasta olduğu isimlere bakılacak.

Çifte dava açılabilecek

Dosyaların karşılıklı paylaşılması durumunda Yalçın ve arkadaşlarına çift dava açılabilecek. Eğer Baykal'a yapılan ilk komployla Yalçın ve arkadaşlarının bağı tespit edilirse, düz savcı olan Yücetürk 'özel hayatın gizliliğinden' özel yetkili savcı olan Zekeriya Öz ise dosyayı organize suçlar kapsamında değerlendirerek çetenin bir siyasi parti liderine yönelik komplosu olarak yorumlayarak Yalçın ve arkadaşlarına 'çete' kapsamında dava açabilecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com