Komşu otellerini satışa çıkardı

Komşu otellerini satışa çıkardı
Ekonomik krizin pençesindeki Yunanistan’da turistik tesisler satışa çıkarılıyor.

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi'ne (TİM) gönderdiği yazıda, ekonomik kriz nedeniyle satışa çıkarılan Selanik ve çevresindeki otellerin listesini açıkladı.

Yazıda, Selanik'te satışa sunulan 12 otelin oda kapasiteleri, yıldızları, halihazırdaki durumları gibi bilgiler yer alıyor. Selanik Havaalanı'nın hemen yanındaki eski adı Kempinski Otel olan Nikopolis Hotel'in de satışa çıkarıldığı belirtilen yazıda, bu otelin çevrede bulunan en iyi otel olduğu, sahibi Kaliakatsos ailesinin otelin satışından yana olduğu kaydedildi. Otelin, fiyatı yüksek olmasına rağmen Selanik'teki en iyi mülklerden biri olduğu vurgulandı.

EN BÜYÜK OTELDE LİSTEDE
Selanik'in en büyük oteli olan 4 yıldızlı Capsis Otel'in de satılık olduğu belirtiliyor. Şehir merkezine yakın konumdaki 4 yıldızlı ve 92 odalı Philippion Hotel de satılık. Satışa çıkartılan diğer oteller şöyle:

Şehir merkezindeki oteller: 20 odalı The Bristol Otel Special Butik otel, 24 odalı Zaliki Butik Otel, 27 odalı 3 yıldızlı Tourist Otel, 30 odalı 3 yıldızlı Luxembourg Otel, 34 odalı Minerva Butik Otel, 56 odalı 3 yıldızlı Park Otel, 79 odalı Pella Hotel. 2 yıldızlı Pella Hotel'in kolayca 4 yıldızlı butik otele dönüştürülebileceği belirtiliyor.

Selanik Havaalanına yakın Perea bölgesindeki 4 yıldızlı 44 odalı Golden Star Otel ile Agia Triada bölgesindeki 4 yıldızlı 122 odalı Sunbeach Hotel de satışa sunuldu.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com