"Komşularla sıfır sorundan, sıcak savaşa..."

"Komşularla sıfır sorundan, sıcak savaşa..."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi.

Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler  yaptığı yazılı açıklamada, MYK'da Türk askeri uçağının Suriye tarafından düşürülmesi olayının ele alındığını belirtti. "Uçağımızın düşürülmesi ile gelinen nokta, AKP iktidarının sorumsuz ve yanlış dış politikasını tüm yönleriyle gözler önüne sermektedir" diyen Güler, "Komşularla sıfır sorun" diye başlayan bir dış politikanın Türkiye'yi komşularıyla sıcak savaşın kapısına dayandırdığını ifade etti.

Güler, "AKP, Türkiye'yi gücü, cesareti, kararlılığı sürekli denenen bir ülke konumuna düşürmüştür. Bu, siyasal iktidarın hesabını vermek zorunda olduğu kabul edilemez bir durumdur. Siyasi iktidarın Türkiye'yi savaşa sürükleyen tutarsız ve kendine güvensiz dış politikasını bir an önce gözden geçirmesi gerekir. Türkiye'nin çıkarının hem bölgesinde hem de dünyada barışın sağlanmasında olduğu açıktır" dedi.

MYK toplantısında örgütsel çalışmaların da ele alındığını ifade eden Güler, bu kapsamda, 8 Temmuz'da yapılacak Kadın Kurultayı ile 17-18 Temmuz günlerinde toplanacak Olağan Kurultay hazırlıklarının gözden geçirildiğini, yurt dışında örgütlenme süreci çerçevesinde Almanya'da yürütülen çalışmaların ve Parti Okulu ve Gençlik Kolları işbirliği ile yapılacak Gençlik Kampları çalışmasının değerlendirildiğini kaydetti.

CHP'DE KURULTAY ÖNCESİ SON İL KONGRESİ 30 HAZİRAN'DA DİYARBAKIR'DA

Öte yandan, CHP'de 17-18 Temmuz tarihlerinde Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılacak 34. Olağan Kurultay öncesinde, il kongreleri de tamamlanmış olacak.

CHP'de son il kongresi olan Diyarbakır İl Kongresi 30 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Böylece CHP'de büyük kurultay, 81 ilin katılımıyla gerçekleşmiş olacak.

Kurultay öncesinde, CHP Parti Meclisi de (PM) 6 Temmuz Cuma günü genel merkezde toplanacak. PM toplantısında büyük kurultaya sunulacak rapor karara bağlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com