Komşusunu tencere tava için dava etti

Komşusunu tencere tava için dava etti
Erdoğan'ın ispiyonlama tavsiyesi ilk meyvesini verdi.

Gezi olayları sırasında sivil itaatsizlik olarak tencere tava çalan insanları hedef gösteren Erdoğan'ın sözlerine uyan ilk kişi belli oldu. Beşiktaş'ta bir kadın komşusunu tencere tava çaldığı için dava etti.

Tencere tava öaldığı için komşularını şikayet eden Hilal K.'nın sebepleri ise birbirinden komik. Beşiktaş'taki üst kat komşusunun akşamları eyleme destek olmak iin tencere tava çaldığını söyleyen Hilal K. iç savaş olacağından korkmuş hatta korkudan 3-4 kilo vermiş.

"2 Haziran günü saat 01.00 sıralarında sert cisimlerle tencere ve tavalara vurarak, gürültü yapmaya devam ettiler. Yatağımdan kalarak, balkona çıktım. Neden tencere tava çalıyorsunuz. Rahatsız ediyorsunuz' diye bağırdım'İçeri gir' diyerek, yüzüme toprak attılar. En son balkonuma sular aktığını gördüm. Mutfağıma sular girdi. Balkonunu yıkayan Filiz A.'yı uyarınca hakaret etti. Sonra kızı 'Sen nasıl anneme hayvan dersin, bağırırsın' diyerek hakaret ve tehditte bulundu. Polisi aradım." şeklinde ifade veren Hilal K.'nın şikayeti üzerine anne ve 2 kızı ifadeleri alınmak üzere polis merkezine çağırıldı.

İfadelerin alınmasının ardından Filiz D. ile çocukları hakkında 'kişilerin huzur ve sükünunu bozmak' suçundan 3'er aydan birer yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi. Hilal K., gürültü çıkaranların hepsinden şikayetçi olmak istediğini, ancak üst kattaki komşunun adını bildiği için ondan şikayetçi olduğunu söyledi.

Erdoğan olaylar sırasında yaptığı konuşmalarda “Komşuyu rahatsız etmek suçtur. Ben değil yasalar söylüyor. Müracaatınızı yapacaksınız, yargıya bildireceksiniz” diyerek insanların komşularıı şhbar etmesini istemişti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com