Kömür rezervlerin sonuna gelindi

Kömür rezervlerin sonuna gelindi
Kütahya Gediz'de, ilçe ekonomisinin bel kemiğini oluşturan linyit kömürü pazarının daraldığı ve rezervlerinin artık sonlarına gelindiği bildirildi.

Kütahya Gediz'de, ilçe ekonomisinin bel kemiğini oluşturan linyit kömürü pazarının daraldığı ve rezervlerinin artık sonlarına gelindiği bildirildi.
İlçenin en eski kömür işletmelerinden olan Gediz Madencilik Anonim Şirketinin 2010 yılı 56. Olağan Genel Kurul Toplantısında, pazar alanları daralan kömür üreticilerinin rezervlerin de azalmasıyla birlikte yeni saha arayışlarına girdikleri veya başka sektörlere geçiş yolları aradıkları belirtildi.
Genel Kurul Toplantısında gündemin olağan görüşmelerinin ardından bir konuşma yapan Gediz Madencilik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karaoğul, yıllarca günün 24 saati üretim yapan işletmenin artık tek vardiya çalışmaya başladığını söyledi.
Ürettikleri kömürün tamamının tuğla fabrikalarına satıldığını ve geçmişteki şeker ve çimento sanayi pazarının kapandığını ifade eden Gediz Madencilik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karaoğul, 'Yüz kırk hektar alanda elli altı yıldır çalışılıyor ve kömür üretiliyor. Pazar alanlarımız daraldığı gibi kömür rezervlerinin de artık sonlarına gelindi. Bu nedenle ileriki zamanlarda yeni saha bulunması veya başka sektörlerde yatırım yapılması gerekir' dedi.
Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Karaoğul, şirketin Ambalaj Sanayi'deki hissesinin yüzde 36'ya ulaştığını, Kaymakamlık lojmanı yanındaki şirkete ait arsanın da kat karşılığı olarak müteahhide verildiğini ve inşaatın da devam ettiğini dile getirdi.
Kongrede ortakların bir hisseye 5 kuruş olmak üzere toplam 194.400.00 liranın Kurban Bayramı öncesi dağıtılmasına ve tarihinin gazete ile ortaklara duyurulmasına karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com