Komutan eşleri karara isyan etti!..

Komutan eşleri karara isyan etti!..
Balyoz kararıyla mahkum olan komutan eşleri Aydınlık'a konuştu.
Komutan eşleri Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarına isyan ettiler.
 
Balyoz kararlarına, yargılanan komutanların yakınlarının kurduğu Vardiya Bizde Platformu sert tepki gösterdi.
 
Emekli Tümamiral Fikret Güneş'in eşi Manolya Güneş, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarına seslenerek vicdanları rahat mı?" diye sordu.
 
Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın eşi Nilgün Doğan, "Özel Yetkili Mahkemeler eşlerimizi mahkum ederken aslında kendi vicdanlarını mahkum ettiler. Kahramanların mahkumiyetleri bir süre sonra biter ama vicdan mahkumiyetleri onları müebbeten hapsedecek" diye konuştu. 
 
Özel Bey eşlerimizi emekli etti
 
Emekli Tümgeneral Fikret Güneş'in eşi Manolya Güneş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanlarına şu sözlerle seslendi:
 
Özel Bey, Kıvrıkoğlu Bey, Bilgel Bey ve Erten Bey özel yetkili YAŞ kararıyla eşlerimizi emekli etti. Vicdanları rahat mı?" 
 
Bu devran dönecek
 
Hakim ALbay Ahmet Zeki Üçok'un kızı Nalı Üçok, mahkemenin kararına inanmadıklarını belirterek "Onlar kim ki bizi babalarımızdan mahrum bırakacaklar? Bu devran dönecek" dedi.
 
Karar esaretin başlangıcının göstergesi
 
Emekli Tuğgeneral Taner Balkış'ın kızı Özlem Balkış da "Bu karar Türk ordusuna vurulan bir darbe biz ailelerine yaşatılan bir acı olmaktan öte, Türkiye Cumhuriyeti adına çok acıdır. Bu karra bir çöküşün başlangıcıdır. Bu karar cumhuriyetin yok oluşunun, bir esaerin başlangıcının göstergesidir" diye konuştu.
 
Özlem Balkış şunları söyledi:
 
Bu karar hüküm verilenler için bir onur madalyası ama aynı zamanda bugüne kadar suskun kalanların boyunlarına geçirilmiş bir esaret zinciridir. Silivri'de adaletsiz yargılamanın sonucu beklediğimiz gibi hukuksuzdur.
 
Hukukun olmadığı adaletin olmadığı bir mahkemenin vermiş olduğu karar bizim için hükümsüzdür.
 
Bu sebeple bizleri destekleyenler üzülmesin, bizleri bugünlere getirenler sevinmesin. Hiçbir şey bitmedi. Mücadelemiz yeni başlıyor. Yaşanan bu süreç tek tek kapı kapı halka anlatılacak. Mahkemenin sakladığı tüm gerçekler bir bir ortaya Türk milleti'nin gözlerinin önüne serilecek. Bugün "yaşasın demokrasi" diyenler utanacaklar. Bundan sonra muhattabımız sadece Türk halkıdır". (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com