Komutanlar Balyoz'dan Tutuklanırsa..

Komutanlar Balyoz'dan Tutuklanırsa..
Terörle mücadelede etkin rol alan birliklerin komutanları uzun süre tutuklu kalırsa Ankara'dan geçici görevlendirme yapılacak..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde, Balyoz Planı kapsamında haklarında yakalama emri çıkarılan 28 general-amiralin tutuklanma ihtimaline karşı B Planı devreye girecek. Kritik görevlerin başında olan generaller tutuklanırsa yerlerine aynı rütbeden generaller geçici olarak görevlendirilecek.

Terörle mücadelede etkin rol alan birliklerin komutanları uzun süre tutuklu kalırsa Ankara'dan geçici görevlendirme yapılacak. Kritik görevler dışında ise kurmay başkanları ve komutan yardımcıları birlikleri sevk ve idare edecek.

Tutuklanmaları halinde, öncelikli olarak yerlerine geçici görevlendirme yapılacak, terörle mücadelenin yoğun olduğu birliklerdeki komutanlar şunlar:

Elazığ'da konuşlu 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Korkut Özarslan.
Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Fehmi Canan
Adana'da konuşlu bulunan 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek
Son bilgilendirmede gönderme yapılan Hakkâri Tümen Komutanı Tümgeneral Gürbüz Kaya.

TUTUKLULUK HALLERİ UZARSA GELECEK YIL
Diğer görevlerdeki komutanların misyonu ise bir alt rütbede olan yardımcıları üstlenecek. Örneğin, tutuklanması halinde Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu'nun sevk ve idare ettiği işleri tümamiral rütbesindeki yardımcısı, geçici olarak yürütecek. Generallerin tutuklu halleri uzun süre devam ederse, bu durum önümüzdeki yıl Yüksek Askeri Şura'da değerlendirmeye alınacak. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com