Komutanlar Resepsiyona Katılmadı!

Komutanlar Resepsiyona Katılmadı!
Köşk'te düzenlenen 29 Ekim Resepsiyonu'na komutanlar katılmadı..
Ankara kulislerinde en çok merak edilen 3 soru vardı. İlki askerlerin Köşk’teki resepsiyona katılıp katılmayacağıydı. Bu konu son dakikaya kadar tartışılacak. Kesin olan şu; askerler resepsiyonun tümünde kalmayacaklar. Çünkü aynı saatlerde Anraka’da Genelkurmay Başkanı Koşaner’in başkanlığında Merkez Orduevi’nde Ankara Garnizonu'ndaki subayların davetli olduğu bir resepsiyon var. Tek olasılık askerin çok kısa bir süre Çankaya Köşk’üne gelip ardından kendi resepsiyonuna dönmesi.

İkinci soru, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Köşk’e gelip gelmeyeceğiydi. Ankara kulislerine yansıyanlar Emine Hanım’ın Köşk boykotunu sürdürdüğü yönünde. Erdoğan’ın da resepsiyona kızı Sümeyye ile gelmesi bekleniyor.

CHP'NİN TEMSİL DÜZEYİ NE OLACAK?
Üçüncü soru ise CHP’lilerin ne yapacağıydı. Resepsiyon öncesi kesinleşen tek soru bu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çankaya Köşk’üne gitmiyor. Ancak bu bir boykot değil. Çünkü Kılıçdaroğlu partisinin milletvekillerini resepsiyona gidip gitmeme konusunda serbest bıraktı. Bakalım CHP resepsiyonda hangi düzeyde temsil edilecek.

SANATÇILAR DA YER ALACAK
Resepsiyonda sadece bürokrat ve siyasetçiler yok. Geçen yıllarda olduğu gibi Cumhurbaşkanı’nın çok sayıda sanatçıyı da Cumhuriyet coşkusunu paylaşmak için davet ettiği biliniyor. Ancak davetlilerin kimler olduğu da yine resepsiyon sırasında ortaya çıkacak.

Şuanda Çankaya Köşkü’ne doğru giriyorum. Resepsiyon saat 19.30’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Hanım’ın teker teker tüm davetlilerin ellerini sıkmalarıyla başlayacak.

First Lady her yıl resepsiyonda değişik renkleri tercih etti. İlk yıl gri ikinci yıl lacivert renkli kıyafetleri vardı. Bu sene ise hangi rengi seçeceğini merak ediyorum.

Bugün aynı zamanda Cumhurbaşkanı Gül’ün 60. doğum günü. Gül hem Cumhuriyet’in 87. yaş günü hem de kendisinin 60. yaş günü tebriklerini aynı anda kabul edecek.

Davetli sayısı bin 500. Eşleriyle geldikleri hesaplanırsa en az 2 bin kişi Köşk’te yer alacak ve Gül’e tebriklerini sunacak.

BAŞBAKAN YALNIZ GELDİ
Köşk’e yoğun güvenlik kontrolleriyle giriliyor. Davetli olmayanlar içeriye alınmıyor. İçeriye girdikten sonra bir güvenlik önlemi daha var. O da telefonların da girişte yani resepsiyon salonundan bir kat aşağıda bırakılması. Davetliler cep telefonlarını ancak resepsiyon çıkışında geri alabilecekler. Bu nedenle içeriden canlı yayın imkanı pek yok. İzlenimlerimi hurriyet.com.tr okurlarına resepsiyondan sonra aktaracağım.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Köşk'teki resepsiyona yalnız geldi.

Ve merak edilen soru netleşti. Komuta kademesi resipsiyona katılmıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com