"Komutanlar terörist oldu"

"Komutanlar  terörist oldu"
10 Kasım’a ilişkin basın kuruluşlarına mesaj gönderen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, “Bugün görüyoruz ki, dünün eli kanlı teröristleri ‘eski terörist’, senin ordularına onur ve şerefiyle hizmet eden komutanlar ise ‘yeni terörist’
Ergenekon davasında tutuklu yargılanan İlker Başbuğ, avukatı İlkay Sezer aracılığıyla 10 Kasım’a ilişkin mesaj yayınladı. 

Başbuğ mesajında, “Aziz Atam, Ebedi Başkomutanım; seni sevmek ‘milli ibadettir’. Bu ibadet sadece milli bayramlar ve 10 Kasım günleriyle de sınırlandırılamaz. Çünkü seni doğru ve tam olarak anlayabilme, ihtiyacını duymaktayız! Duyuyoruz! Seni anlamak yeterli midir? Türkiye Cumhuriyeti’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar şöyle söylemişti: ‘Atatürk, seni sevmek milli ibadettir, demiştim. Şimdi, seni anlatmak milli ibadettir, diyorum. Ve gücümün erdiğince onu gençlere anlatmaya çalışıyorum.’ Bu konuda karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalışarak teselli buluyorum.
 
Ebedi Başkomutanım; 82 yıl önce Afyonkarahisar’da subaylara şöyle demiştin: ‘Subaylar fedakâr sınıfının en önünde bulunmak mecburiyetindedirler. Çünkü düşmanlarımız herkesten evvel onları öldürürler. Onları aşağılar ve hor görürler. Subayların yaşamak için bir çaresi vardır: Şerefini korumak!’ Bugün görüyoruz ki, dünün eli kanlı teröristleri ‘eski terörist’, senin Ordularına onur ve şerefiyle hizmet eden Komutanlar ise ‘yeni terörist’ diye anılmaktadır. Ancak, müsterih ol. Bizlere yapılan bu haksızlıklar Yüce Türk Milletinin vicdanını kanatmakta. Eminiz ki, milletimizin sevgisi ile üzerimizde yeni bir güneş doğacaktır.Rahat uyu, ruhun şad olsun” ifadelerine yer verdi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com