Kontör dolandırıcılığı uyarısı

Kontör dolandırıcılığı uyarısı
Pazarlar İlçe Emniyet Amirliği kontör dolandırıcılığı yapanlara karşı vatandaşları uyardı.

Pazarlar İlçe Emniyet Amirliği kontör dolandırıcılığı yapanlara karşı vatandaşları uyardı.
Kendisini jandarma yâda Polis gibi tanıtarak ulaştıkları cep telefonu abonelerinden kontör isteme yoluyla dolandırıcılık yapan kişilerin artması üzerine Pazarlar İlçe Emniyet Amirliği, cep telefonu abonelerini kontör dolandırıcılarına karşı uyardı.
Pazarlar İlçe Emniyet Amiri Hasan Uzunay, son günlerde artan kontör dolandırıcılığına karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.
Vatandaşların bir takım mesaj ve söylemler ile dolandırıldığına dikkat çeken Uzunay, 'Vatandaşlarımızın kontör dolandırıcılığına karşı kendilerini arayarak kontör isteyen şahıslara inanmamaları ve kontör göndermemeleri kendi menfaatlerinedir. Kontör isteyen şahısların kendilerini Polis ve asker olarak tanıttıklarından dolayı vatandaşlarımızın buna itibar ediyorlar.
Kim tarafından aranırlarsa aransınlar kontör isteyenlere itibar göstermemeleri gerekiyor. Her hangi bir olumsuzluğa karşılaşan vatandaşlarımızın durumu 155 Polis imdat telefonuna bildirmeleri gerekiyor. Ayrıca Cep telefonunuza 'ödül kazandınız' şeklinde mesaj gönderip,mesaj gönderilen kişiyi arayıp ne ödülü kazandığını sorunca “yüklü miktarda para ödülü kazandığını ancak ödülü alabilmek için 3 adet kontör kartı alıp şifresini göndermesi gerektiği vb. gibi söylemler ile arayan kişilere itibar etmeyiniz ve en yakın kolluk birimine müracaatta bulununuz' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com