"Konunun üzeri kapanmayacak!"

"Konunun üzeri kapanmayacak!"
UEFA'nın Baş Hukuk Müşaviri Pierre Cornu, bugün İstanbul'a geldi şike soruşturmasıyla ilgili bilgi aldı.


CORNU'NUN BU ÜÇÜNCÜ GELİŞİ

UEFA'nın Baş Hukuk Müşaviri Pierre Cornu, bugün üçüncü kez İstanbul'a gelerek şike soruşturmasıyla ilgili bilgi aldı. Cornu'yu İstanbul'a getiren ise Galatasaray'ın yönetilen UEFA Hukuk İşleri Departmanı'na yaptığı ihbar oldu. Cornu, departman müdürü Alasdair Bell tarafından görevlendirildi. İstanbul'a iner inmez önce Yeşilköy'de bilinmeyen bir mekanda TFF yetkilileri ile bir araya gelen Cornu'nun, iddia edildiği gibi 'soruşturmaya el koymadığı, sadece el attığı' ortaya çıktı. Cornu'nun Türkiye'ye gelme nedeni, 'Gözümüz üzerinizde bazı maddelerin değiştirilmesiyle ilgili yaptığınız çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Soruşturmanın üzerinin kanun değişikliği ile kapanmasına izin vermeyeceğiz' olarak yorumlandı. Bu arada Cornu'nun herhangi bir belge inceleyemeceği, sadece savcı ile konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunacağı ortaya çıktı.

IRAKLIS BELGELERİNİN İNCELENMESİNE İZİN VERDİ

Bu arada yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. UEFA'nın yargının elinde bulunan dosyaları incelemek için adı geçen kişiler ve kulüplerin izni olmadan belgeleri  inceleme yetkisinin olmadığı ortaya çıktı. Yunanistan'daki şike soruşturmasıyla ilgili temas halinde olduğumuz Yunan Kathimerini gazetesinden George Georgakopoulos, Iraklis Kulübünün avukatı Al. Adamidis'in bir açıklama yaparak, 'Biz, UEFA'nın bizimle ilgili dosyalarını incelemesini kabul ettik. Ancak soruşturmanın doğru şekilde edebilmesi için diğer tüm kulüplerin de bunu kabul etmesi gerekli' açıklamasını yaptığı, bunun da kulüplerin izni olmadan UEFA'nın Yargıdaki belgeleri inceleme yetkisinin olmadığı belirtti.

CORNU'NUN İTALYA'DAKİ SORUŞTURMAYLA İLGİSİ YOK

Neuchatel Kantonu Genel Savcısı olan Pierre Cornu 1997 yılından beri İsviçre'de savcılık görevini yürüttü. 2003-09 yılları arasında İsviçre Futbol Federasyonunda görev yaptı. Alasdair Bell tarafından yönetilen UEFA Hukuk İşleri Departmanı tarafından Türkiye'ye gelmesi için görevlendirildi. Zaten Haziran aynından beri bu departmanda. Baş hukuk müşaviri olarak alacağı bilgileri değerlendirebilecek bir isim. Bazı kanallarda iddia edildiği gibi Cornu'nun, İtalya'da şike soruşturmasıyla bir ilgisi yok, çünkü İtalyan bile değil.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com