Konuştu!

Konuştu!
Özlem Türköne yerine eşi Mümtaz'er Türköne mi vekil olacak?AKP'den aday adaylığı başvuruları sona ererken aralarında İstanbul Milletvekili Özlem Türköne'nin de bulunduğu bir gurup vekil tekrar aday olmayacaklarını açıkladı.

İddialara göre Özlem Türköne'nin yerine eşi akademisyen, Zaman gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne aday olacak ve 2'nci Türköne dönemi başlayacak.


Türköne, gazetelerde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını, vekilliğe adaylığını koymadığını söyledi. Türköne, “siyaset düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

VEKİLLİK HİKAYESİ ÇOK ESKİ
Mümtaz'er Türköne ile 16 yıl evli kalan, üç çocuk annesi sosyolog Doç. Dr. Mualla Kavuncu, 2007 yılında Akşam gazetesine verdiği röportajda Özlem Türköne'nin nasıl vekil olduğunu anlatmıştı.

İşte röportajın ilgili bölümü:

•Özlem Türköne, AKP'den milletvekili seçildi. Ne düşünüyorsunuz?
- Hiçbir niteliği olmayan, sadece Mümtaz'er Türköne'nin eşi olduğu için oraya gelen birisi.
•Ama kaymakam olarak başarılı bulunmuştu...
- Özlem Hanım'ın okulu bitirmesi, kaymakam olması, vekil seçilmesi, hepsi, eşinin sayesinde olmuş. Ben kimseye haksızlık etmek istemem, aşka da saygım var.

•Eski eşiniz, eski ailesinin sıkıntılarına duyarlı mı peki?
- Eşimin Özlem'i milletvekili yapmasının nedeni, bizi düşünmekmiş! Bana öyle yansıttı. Yani onların maddi açıdan durumu iyi olunca, bize daha çok yardım edebileceğini söyledi.

•Yani milletvekilliği teklifi aslında Özlem Hanım'a yapılmadı?
- Teklif Mümtaz'er Bey'e geliyor. O da 'Ben olmayayım, ama karımı vekil yapın' diyor. Emekli olurken, onun yanına gitmiştim. 'Şu kadar borcum var, yardımcı olursan emekli olmayacağım' demiştim. Buna yanaşmadı. Yani o zaman bizi düşünmedi, sonradan bizi düşünmek aklına gelmiş! Ben de 'Ben sosyologum, doçentim, vekilliği istediğimden değil, o zaman direkt beni vekil yapsaydın, ben çocuklarıma direkt maddi imkan sağlasaydım' dedim.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com