Konya Şeker'in kaderi nasıl değişti?

Konya Şeker'in kaderi nasıl değişti?
Kayseri Şeker'de yeni yönetim, şirketin kaderini değiştirdi.
Usulsüz harcamalarla şirketi zarara uğratan eski yönetimin değişmesiyle fabrika, tarihinin rekorunu kırarak 2011-2012 bilanço dönemini 71 milyon lira net kârla kapattı.
 
Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, "Yaklaşık 19 ay önce göreve gelen yeni yönetim kurulu olarak bir dönem kapanma noktasına gelen ve yolsuzluk soruşturması nedeniyle yönetimsiz kalan şirketin bankalara olan yüksek faizli borçlarının bir kısmını kapattık. Çiftçinin bekleyen tüm alacaklarını ödedik. Tüm bunların yanı sıra, yıllardır zam alamayan çalışanların ücretlerinde de önemli bir iyileştirme yaptık ve tedarikçilerin en çok güvendiği firmalar arasına girdik" dedi. Sabah'ın haberine göre elde edilen başarıya rağmen "Kayseri Şeker kurtuldu' anlayışı içinde olmanın şirketin geleceğini tehlikeye atacağını ifade eden Akay, "Kayseri Şeker iyi bir dönem yaşadı, artı değer üretti. Ama şu an 'her şey dört dörtlüktür' diyemeyiz" şeklinde konuştu.
 
Şirketin eski Başkanı Vedat Ali Özışık hakkında yolsuzluk davası açılmış ve tutuklama kararı verilmişti. 2001 yılından itibaren şirkette 70 milyon liranın üzerinde yolsuzluk gerçekleşmişti.

Gazeteport
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com